Silahlanma Video Galeri

Suikast dronelar asimetrik savaşların geleceği

Günümüzde konvansiyonel savaş teknolojileriyle asimetrik savaş teknolojileri iç içe geçmiş durumda. S(İHA)lar, uydu teknolojileri, yüksek çözünürlüklü kameralar asimetrik savaş unsurları olsa da artık günümüzün konvansiyonel savaşlarının da vazgeçilmez bir unsuru…

Günümüzde konvansiyonel savaş teknolojileriyle asimetrik savaş teknolojileri iç içe geçmiş durumda. S(İHA)lar, uydu teknolojileri, yüksek çözünürlüklü kameralar asimetrik savaş unsurları olsa da artık günümüzün konvansiyonel savaşlarının da vazgeçilmez bir unsuru.

Asimetrik savaşla büyük orduları dize getirmek mümkün. Dünyadaki süper güçler bunun farkında olduğundan hedef ülkeye topyekûn savaş açmak yerine “vekalet savaşlarına” öncelik veriyorlar.

Ülkemiz içinde en büyük vekalet savaşı tehdidi askeri darbelerdir. Küresel güçler, kışlaya sızmış işbirlikçilerle vekalet savaşlarını başlatıyor.

15 Temmuz başarısız oldu. Ancak kapıda bizi bekleyen en az bir 15 Temmuz daha var. Askeri darbelerin bir daha olmayacağını söylemek büyük bir tarihsel hata ve saflık olur.

Gelecek olan darbenin başat aktörü bu kez Sabetaycı Atatürkçü Terör Örgütü (SATÖ) mensupları olacak. 15 Temmuz’da FETÖ’cülerin yaptığı zamanlama hatasını yapmayacaklardır. O meşum geceden ders çıkaracakları muhakkak.

Darbe girişimi ilk etapta başarılı olsa bile darbecilere karşı asimetrik mücadelenin süreceği muhakkak. Böylesi bir mücadele için de konvansiyonel savaş silahlarının yerine pratik çözümlerin kullanılması zorunludur.

Geleceğin asimetrik savaş aracı ise suikast droneları olacaktır. Kendi kendine uçan, yüz tanıma özelliği olan ve hedefin kafatasını patlatan bu yeni nesil casus asimetrik savaş cihazları kendinden çok söz ettireceğe benziyor.

Yanına sızılması zor olan kişileri öldürmek için geliştirilmeye başlanan suikast droneları asimetrik savaşların vazgeçilmez unsuru olacaktır.

Ayrıca bu dronelarla bir kalabalığa toplu halde saldırıları çok uzaklardan düzenlemek ve can kaybını önlemek de mümkün.

Türkiye’nin en kötü senaryoyu göz önüne alarak savunma stratejisini belirlemesi gerekiyor.

tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Videolar

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL