Görüş

“Şeytan Kupası”nın yazılmamış hikayesi

Fenerbahçe, Beşiktaş, Antalyaspor ve Sivasspor’un katıldığı “The Land Of Legends Cup” sahibini buldu. Fenerbahçe final maçında Sivasspor’u 1-0 yenerek şampiyon oldu. Turnuvadaki maçlar çok konuşulmasa da final müsabakası sonrasındaki kupa..

“Şeytan Kupası”nın yazılmamış hikayesi

Fenerbahçe, Beşiktaş, Antalyaspor ve Sivasspor’un katıldığı “The Land Of Legends Cup” sahibini buldu. Fenerbahçe final maçında Sivasspor’u 1-0 yenerek şampiyon oldu. Turnuvadaki maçlar çok konuşulmasa da final müsabakası sonrasındaki kupa törenindeki kırmızı kostümlü şeytan karakteri organizasyona damgasını vurdu.

Fenerbahçe, karşılaşmanın sonunda düzenlenen seramoniyle kupasını havaya kaldırırken, şeytan kılığına bürünmüş The Land of Legends Theme Park maskotu büyük tepki aldı. Başta sarı-lacivertli taraftarlar olmak üzere hiçbir futbolseverin hoşuna gitmedi.

Şarkıcı Aleyna Tilki’nin Altın Kelebek ödüllerinde şeytan kostümü giymesinden sonra bir kupayı futbolculara şeytan karakterini canlandıran birisinin getirmesi elbette ki tesadüfen gelişen ve masum olaylar değil. Küresel çete tüm dünyada hâlâ aktif.

Olaydan sonra özellikle sosyal medyada Ali Koç büyük tepki topladı. Koç’un destekçileri de FB başkanının organizasyonda herhangi bir dahlinin olmadığını belirterek Koç’u korumaya çalıştılar.

Peki Koç’un destekçileri haklı mı? Öncelikle şunu belirtelim turnuva ve kareografiden sorumlu kişiler The Land of Legend otellerinin yöneticileri, Ali Koç değil… Peki bu oteller zincirinin sahibi kim: Fettah Tamince.

Fettah Tamince yolu FETÖ’den geçmiş bir isim. Tamince FETÖ dosyasından aklanmayı başardı, FETÖ’yle tüm bağlarımı kopartmıştım dedi.

Tamince aynı zamanda Ülker ailesinin dünürü…

Tamince ayrıca koyu bir Fenerbahçeli. UEFA’nın Fenerbahçe’nin UEFA mali kriterlerini karşılamak için başlattığı WinWin kampanyasında 1907 forma alarak sarı lacivertli kulübe destek vermişti.

Şimdi gelelim turnuvaya.. Hazırlık maçları için düzenlenen turnuvalarda kupa vermek pek âdetten değildir. “The Land of Legend Cup” turnuvasında ise kupa şeytan kostümlü ve makyajlı kişi tarafından veriliyor.

Turnuya katılan takımlar Fenerbahçe, Beşiktaş, Antalyaspor ve Sivasspor… Fenerbahçe ezeli rakibi Beşiktaş’la bile oynamadan sadece iki Anadolu takımını yenerek şampiyon oldu. Bu da yetmiyor emek harcandığı çok belli bir organizasyonla bir de kupa veriliyor.

Kemalist rejimin koruyucusu olarak ülkeye monte edilmiş Sabetaycı kökleri olduğu iddia edilen Koç ailesinden Ali Koç; bir dönem yolu FETÖ’den  geçen Fettah Tamince’nin sahibi olduğu otellerin reklamını yaparken; Tamince de çok başarısız iki sezon geçiren Koç’a kupa hediye ediyor. Küresel çete ise subliminal mesaj vermeyi bırakmış tapındıkları şeytanın kendisiyle üzerimize geliyor…

İşte gerçek “WinWin”

Tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL