Haberler SATÖ

Operasyonel Yahudi sitesinin sahibi yasadışılık rekoru kırmış

Operasyonel Yahudi internet sitesi Oda TV’nin sahibi Sabetaycı Soner Yalçın'ın İstanbul’un lüks semtlerinden Levent’te "basit tadilat" bahanesini öne sürerek yaptırdığı kale gibi kaçak inşaat ile ilgili İstanbul Çevre ve Şehircilik..

Operasyonel Yahudi sitesinin sahibi yasadışılık rekoru kırmış

Operasyonel Yahudi internet sitesi Oda TV’nin sahibi Sabetaycı Soner Yalçın'ın İstanbul’un lüks semtlerinden Levent’te "basit tadilat" bahanesini öne sürerek yaptırdığı kale gibi kaçak inşaat ile ilgili İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün incelemesi tamamlandı. İl Müdürlüğü, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kaçak inşaat ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

SİT ALANINA KONDU

Sabah Gazetesi'nden Abdurrahman Şimşek'in haberine göre Yalçın'ın Levent'teki SİT alanında bulunan evinde çok detaylı yenilemeler yaptığı ve villanın dış cephe duvarları hariç neredeyse tamamında işlem gerçekleştirildiği ve bodrum kat ilavesi bile yapıldığı ortaya çıkmıştı.

KAÇAKLAR TEK TEK TESPİT EDİLDİ

Soruşturmanın başlatılmasının ardından İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin Yalçın'ın villasında yaptığı incelemeler tamamlandı. Soner Yalçın'ın evine denetime giden ekipler villadaki kaçak unsurları tek tek tespit etti. Villaya yapılan kaçak inşaatlarla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

BAŞSAVCILIK DEVREYE GİRDİ

Çevre İl Müdürlüğü'nün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduğu dilekçede yer alan tespitlere göre Soner Yalçın, villaya kaçak olarak 110 metrekare müştemilat, 26 metrekare havuz, 15 metrekare bekçi kulübesi yaptırdı. Ayrıca Yalçın'ın birinci katta yer alan, projede teras olarak isimlendirilen 15 metrekarelik balkon alanını villa içerisine kattığı ve önünde de ayriyeten 8 metrekarelik bir balkon oluşturduğu saptandı. Çevre İl Müdürlüğü'nün suç duyurusuna İstanbul 4 Numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu kararı da delil olarak gösterildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı suç duyurusu üzerine konuyla ilgili soruşturma başlattı.

tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL