Darbeler Haberler

Olası bir darbede yapılması gerekenler

2020 yılının başlarında “yeni darbe olabilir” söylentileri özellikle sosyal medyada sıkça dile getirilmeye başlandı. Tartışmaya daha sonra siyasiler de dahil oldu. Sabetaycı Atatürkçü Terör Örgütü'nün (SATÖ) beklenen büyük darbesine karşı..

Olası bir darbede yapılması gerekenler

2020 yılının başlarında “yeni darbe olabilir” söylentileri özellikle sosyal medyada sıkça dile getirilmeye başlandı. Tartışmaya daha sonra siyasiler de dahil oldu.

Sabetaycı Atatürkçü Terör Örgütü'nün (SATÖ) beklenen büyük darbesine karşı başta Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) olmak üzere devletin güvenlik kurumları ve devletle dirsek teması elzem olan SADAT gibi özel kuruluşlara büyük iş düşmekle birlikte vatandaşların da büyük görevleri vardır.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de twitter hesabından olası bir darbe anında her vatandaşın asgari ölçüde yapması gerekenleri açıkladı.

MISIR ÖRNEK OLMALI

TUGAM (Türkiye Ulusal Güvenlik Araştırmaları Merkezi) olarak Gökçek’in tavsiyelerini derledik. Şüphesiz bunlar yeterli tedbirler değil. Devletin kurumlarının daha sıkı bir şekilde çalışması ve halkı önceden örgütlemesi gerekir. Unutulmamalıdır ki 2013 yılındaki Sisi darbesi, Mısır halkı korkak olduğu için değil, halk darbe karşısında iyi örgütlenemediğinden dolayı direncin amatör seviyede kalması sebebiyle başarılı oldu ve karşı darbe gerçekleşemedi.

İşte Gökçek’in tavsiyeleri;

Tugam.org

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL