Darbeler Haberler

Muhalefetten üstü üste darbe göndermesi

Muhalefet son günlerde darbe söylemlerini artırmaya başladı. Provokatör gazeteci Can Ataklı’nın darbeyle ilgili sözlerinin hemen ardından İlker Başbuğ da darbe imasında bulundu. İlker Başbuğ’un “Menderes erken seçim tarihi verseydi darbe..

Muhalefetten üstü üste darbe göndermesi

Muhalefet son günlerde darbe söylemlerini artırmaya başladı. Provokatör gazeteci Can Ataklı’nın darbeyle ilgili sözlerinin hemen ardından İlker Başbuğ da darbe imasında bulundu. İlker Başbuğ’un Menderes erken seçim tarihi verseydi darbe önlenebilirdi” sözlerini paylaşan Cumhuriyet Gazetesi muhalefetin erken seçim isteğini hatırlattı ve darbe göndermesi yaptı.

ÖNCE CAN ATAKLI SAHNEYE ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmekten hakkında dava açılan skandallarıyla ünlü Can Ataklı yine skandal sözlere imza attı.

Başkan Erdoğan’ın görevi bırakması için darbeden ümidini kestiğini ima eden Ataklı, bunun için büyük afetlerin yaşanması gerektiğini savundu. Ataklı, “Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım” dedi.

Ataklı’nın sözleri şu şekilde;

“Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, başka bir doğal felaket… Çok büyük sel, çok büyük yangınlar… Hani Avustralya’yı yakan yangın vardı ya o kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak sel felaketi gibi… Ama en korkutucu olan Türkiye’nin bir askeri başarısızlık elde etmesi. Darbe ihtimalini en az görenlerdenim. Darbe, hem de bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok” dedi.

“KAĞITTAN KAPLAN”

Can Ataklı’nın sözleri CHP’li Süheyl Batum’un darbeye yapmayan orduyu gaza getirmek için söylediği “kağıttan kaplan” ifadesini akıllara getirdi.

ARDINDAN CUMHURİYET GAZETESİ’NDEN DARBE İMASI

CHP ve PKK’nın sözcülüğünü yapan Can Ataklı’nın darbe imasının ardından Cumhuriyet Gazetesi de skandal ifadelerle darbe imasında bulundu. İlker Başbuğ’un fotoğrafıyla birlikte “Menderes erken seçim tarihini açıklasaydı 27 Mayıs önlenebilirdi” sözlerini paylaşarak muhalefet partilerinin erken seçim sözlerini hatırlatıp ‘Erken seçim olmazsa yeni bir 27 Mayıs yaşanabilir’ imasında bulundu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL