Haberler

MİT’ten terörist Babat’a nokta operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK’nın sözde tugay komutanı, terörist İbrahim Babat’ı, Suriye’de düzenlenen operasyonla kıskıvrak yakaladı.

MİT’ten terörist Babat’a nokta operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/KCK’nın Suriye kolu PYD/YPG’nin sözde tugay komutanı, terörist İbrahim Babat’ı, Suriye’de düzenlenen operasyonla kıskıvrak yakalayarak Türkiye’ye getirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), hain terör örgütüne yönelik mücadelesinde başarılı bir operasyon daha gerçekleştirildi.

“Şeh Guyi” kod adlı PKK’lı terörist İbrahim Babat, Suriye’deki nokta operasyonuyla yakalanarak Türkiye’ye getirdi.

HAREKET HALİNDEYKEN ENSELENDİ

Habere göre, MİT ekibi, Suriye’deki nokta operasyonuyla PKK/YPG’li terörist İbrahim Babat’ı aracıyla seyir halindeyken sınır bölgesin enseleyip yurda getirdi.

 

ibrahim-babat

KONUŞMAYA BAŞLADI

Babat’ın ifadelerinden yola çıkan MİT, Suriye Milli Ordusu unsurlarıyla beraber Barış Pınarı Harekatı bölgesinde, PKK’ya ait çok sayıda el yapımı patlayıcı, mayın ve elektrikli fünyeyi ele geçirdi. Hainlerin eylem planları da deşifre edildi.

PKK’YA 2011’DE KATILDI

Terörist İbrahim Babat PKK’ya 2011 yılında Cizre’de katıldı. Irak’ın kuzeyindeki Haftanin’den sonra Zap bölgesine geçti. 2017 yılında ise Suriye’ye gitti ve sözde “tugay komutanı” ünvanını aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL