Haberler

MİT’ten terör örgütlerine operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Bölge Başkanlığı ve Bursa İl Jandarma Komutanlığı, DAEŞ ve PKK terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifresi ve örgüt üyelerinin tespit edilmesi kapsamında yürütülen eş zamanlı operasyonda iki teröristi..

MİT’ten terör örgütlerine operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Bölge Başkanlığı ve Bursa İl Jandarma Komutanlığı, DAEŞ ve PKK terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifresi ve örgüt üyelerinin tespit edilmesi kapsamında yürütülen eş zamanlı operasyonda iki teröristi gizlendikleri iki farklı adreste yakalamayı başardı.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLA YAKALANDILAR

Jandarma Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Bölge Başkanlığı’nın Bursa’da yürüttüğü istihbarat çalışmalarında IŞİD terör örgütü üyesi olduğu tespit edilen Suriye uyruklu N.S. (33) ve PKK terör örgütünün Kuzey Irak’ta bulunan Mahmur kampında eğitim aldığı tespit edilen M.Ö (28 ) isimli örgüt mensupları sabahın erken saatlerinde Jandarma Özel Harekat Timleri desteğinde iki farklı adrese yapılan operasyonla yakalandı.

Şüpheliler, Bursa İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Ele geçirilen dijital materyallere de incelenmek üzere el konuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL