Haberler

MİT’ten PKK’ya üst üste darbeler

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığının ikna çalışmaları sonucunda Irak’taki 5 bölücü terör örgütü mensubunun Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyuruldu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, PKK’lı teröristlerin teslim olmasına..

MİT’ten PKK’ya üst üste darbeler

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığının ikna çalışmaları sonucunda Irak’taki 5 bölücü terör örgütü mensubunun Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyuruldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, PKK’lı teröristlerin teslim olmasına yönelik ikna çalışmaları sürüyor.

TESLİM OLAN TERÖRİST SAYISI 122’YE YÜKSELDİ

Çalışmalar sürerken Irak’ta faaliyet gösterdikleri tespit edilen 5 örgüt mensubu, Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim oldu. Böylelikle 1 Ocak’tan bugüne kadar sadece ikna yoluyla teslim olan teröristlerin sayısı 122’ye yükseldi.

“ARTARAK DEVAM EDECEK”

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen ikna çalışmaları sayesinde gelecek günlerde de teslim olmaların artarak devam edeceği tahmin ediliyor. 

MİT’İN OPERASYONUYLA 4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Gelen bir başka son dakika haberine göre, Milli İstihbarat Teşkilatı, yürüttüğü istihbari faaliyetler neticesinde Şırnak/Gabar kırsalında 4 PKK/KCK mensubunu etkisiz hale getirdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL