Haberler

MİT ve TSK nokta operasyonla etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve TSK’nın Kandil’de düzenlediği operasyonda, PKK/KCK’nın sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu Ömer Aydın öldürüldü.

MİT ve TSK nokta operasyonla etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve TSK’nın Irak kuzeyinde bulunan Kandil’de düzenlediği operasyonda, PKK/KCK’nın sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu Ömer Aydın öldürüldü.

Güvenlik güçlerimizin, terör örgütü PKK’nın büyükbaşlarına yönelik nokta atışlı operasyonları devam ediyor. 

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ortak operasyonunda örgütün sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu hedef alındı.

omer-aydin

UYUŞTURUCU TRAFİĞİNİ YÖNETİYORDU

1999 yılından beri örgüt içerisinde faaliyet yürüten PKK/KCK’nın Irak-İran sınırında gerçekleştirdiği insan ve silah kaçakçılığı ile uyuşturucu trafiğinin sorumluları arasında yer alan “Renas Aydın” kod adlı Ömer Aydın, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından adım adım takibe alındı.

Terör örgütünü yerel istihbarat ağı ile takip eden MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) birbirinden ve faaliyetlerinden tamamen habersiz “istihbarat şebekelerini” de bu operasyonda kullandı.

ÖRGÜTÜN ÜST DÜZEY İSMİYDİ 

Bölgede uygun koşulları yakalayan MİT, TSK ile eş güdüm halinde gerçekleştirilen operasyonda terörist Ömer Aydın’ı öldürmeyi başardı. 

Sözde gümrük faaliyetleriyle PKK/KCK’ya haraç toplayan PKK’lı terörist Aydın’ın aynı zamanda örgütün en güvendiği üst düzey isimlerden biri olduğu duyuruldu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL