Haberler

MİT ve Emniyet’ten ortak operasyon

MİT ve Emniyet’ten ortak operasyon.. İki mahrem imamın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

MİT ve Emniyet’ten ortak operasyon

FETÖ’nün Marmara Bölgesi’ndeki doktor ve akademisyen yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, iki mahrem imamın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli kıskıvrak yakalandı. Evleri didik didik aranan şahısların çok sayıda dijital materyal ile örgüt üyelerine dağıtılacak paraya el kondu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün Marmara Bölgesi’ndeki doktor ve akademisyen yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı ve İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ile ortak çalışma yürütüldü.

Operasyonda, mahrem imam olarak faaliyet gösteren ByLock kullanıcısı T.A. gözaltına alınarak karakola götürüldü.  

Örgütün para transferini organize ettiği belirlenen T.A.’nın evinde yapılan aramada, örgütsel haberleşme amacıyla kullandığı telefonunu ele geçiren ekipler, şüphelinin başka bir mahrem imam İ.D. ile buluşacağını tespit etti. Polis ekipleri İ.D’yi de yakalamayı başardı.

Şüpheliler İ.D ve T.A’dan ele geçirilen dokümanları inceleyen MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) ve emniyet birimleri, ikinci dalga operasyonu kapsamında örgütte güncel faaliyet içerisinde yer alan Y.A ve A.E.M’yi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 4 şüpheliden İ.D, Y.A. ve A.E.M’nin tahliye olduktan sonrada da örgütsel faaliyetlerine ve irtibatlarına devam ettiği tespit edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL