Haberler

MİT ve Emniyetten ortak operasyon

MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) ve Emniyetin ortak operasyonuyla aranan iki FETÖ’cü Türkiye’ye getirildi.

MİT ve Emniyetten ortak operasyon

MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) ve Emniyetin ortak operasyonuyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) Türkiye’ye getirilen 2 FETÖ şüphelisinden biri olan Ayşe Özalp’ın üzerinde yüklü miktarda döviz bulundu. Özalp’ın üzerinden çıkan 15 bin dolar, 4 bin Euro, bin 385 Sterlin ve 10 bin 200 TL olmak üzere toplamda 182 bin TL’ye el konuldu.

TÜRKİYE’YE GETİRİLDİLER

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, hakkında İzmir 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından FETÖ üyesi olma suçundan tutuklama kararı bulunan İsmail Okkalı ve aynı suçtan tutuklama kararı verilen Ayşe Özalp KKTC’de yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

ayse-ozalp

İsmail Okkalı’nın, FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri mahrem yapılanmasında “örgüte ev temin eden” kişilerden olduğu tespit edildi.

ismail-okkalı

ÜZERİNDEN 182 BİN TL ÇIKTI

Ayşe Özalp’ın üzerinden ise yüklü miktarda döviz çıktı. 15 bin dolar, 4 bin Euro, bin 385 Sterlin ve 10 bin 200 TL para ele geçirildi.Toplamda çıkan para 182 bin 360 TL oldu. Özalp’tan ayrıca örgütsel notlarını yazdığı bir adet defter ve eşi Ali Özalp’ın cezaevinde çekilen bir fotoğrafı bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL