Haberler

MİT, Murat Karayılan’ın konuşmasını deşifre etti

MİT ve TSK, teröristbaşı Murat Karayılan’ın Belçika’da bir radyoda yaptığı konuşmayı kaydederek çözümledi. Karayılan’ın Türkiye hakkındaki itirafları dikkatleri çekti.

MİT, Murat Karayılan’ın konuşmasını deşifre etti

MİT ve TSK, teröristbaşı Murat Karayılan’ın Belçika’da bir radyoda yaptığı konuşmayı kaydederek çözümledi. Karayılan’ın Türkiye hakkındaki itirafları dikkatleri çekti.

Fetullahçı Terör Örgütü’nden (FETÖ) temizlendikten sonra terör örgütlerine yönelik çok daha kapsamlı ve başarılı operasyonlara imza atan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yurt içi ve yurt dışında başta PKK olmak üzere tüm terör ve illegal gruplara kan kusturdu.  

KONUŞMASI DEŞİFRE EDİLDİ

Terör örgütü PKK’ya katılım oranı tarihinin en düşük seviyesine geriledi. Teröristler bu dönemde çok zaiyat verdi. Birçok konuşmasında Türki ordusu ve istihbarat birimleri karşısında verdikleri kayıpları itiraf eden PKK elebaşısı Murat Karayılan, son olarak Belçika’da yayın yapan örgüt radyosu Denge Welat’ta itiraf gibi açıklamalarda bulundu. Türk istihbarat birimleri, Murat Karayılan’ın konuşmasını yakalayıp kaydederek çözümledi. Yapılan deşifre sırasında, Murat Karayılan’ın Türkiye karşısındaki acziyetini dile getirdiği bir kez daha gözler önüne serildi.

Konuşmasında, Türkiye’nin son yıllarda PKK’ya karşı teknoloji, askeri ve istihbarı savaş tekniklerini en yüksek seviyede kullandığını belirten teröristbaşı, “Türk istihbaratının gücü karşısında eksik kalıyoruz. Türkiye’nin Kuzey Irak ve Suriye bölgesindeki güçlü istihbarat ağından büyük kayıp veriyoruz.” dedi.

SAHA İSTİHBARATI SİHA’YLA BİRLEŞTİĞİNDE

Sabah’ın haberine göre, Türkiye’nin operasyonlarına karşı yeni bir harekat tarzı benimsemeleri gerektiğini belirten Murat Karayılan, “Türkiye’nin saha istihbaratı İHA ve SİHA’lardan elde ettiği istihbaratla birleştirdiğinde kayıplar kaçınılmaz oluyor” açıklamasını yaptı. 

Karayılan ayrıca “Bir yerde tek bir gerilla (terörist) görse dahi onu imha etmek için tüm teknik ve gücünü ortaya koyuyor. Birçok yerde eksiklikler yaşıyoruz. Düşmanın (Türkiye) istifade edebileceği boşluklar yaşanıyor” itirafında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL