Haberler

MİT destekli PKK operasyonu yapıldı

MİT ve Mardin İl Jandarma Komutanlığı destekli PKK operasyonu düzenlendi.

MİT destekli PKK operasyonu yapıldı

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ve MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) Başkanlığı ekiplerince sözde “Ömeryan” kırsalında ortak yapılan operasyonda teröristlerin kaldığı sığınakta tuzaklanmaya hazır 2 adet piknik tüpü (amonyum nitrat ve mazot karışımı çivi ile güçlendirilmiş), 50 metre kablo ve 5 kilo çivi ele geçirildi.

Mardin’de MİT destekli PKK operasyonu

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ve MİT Başkanlığı ekiplerince sözde “Ömeryan” kırsalında ortak yapılan operasyonda, teröristlere ait olduğu belirlenen sığınakta tuzaklanmaya hazır 2 adet piknik tüpü (amonyum nitrat ve mazot karışımı çivi ile güçlendirilmiş), 50 metre kablo ve 5 kilo çivi ele geçirildi.

Her geçen gün ağır kayıplar vermeyi sürdüren PKK terör örgütü, çıkış yolu bulmak için her türlü yolu deniyor.

Güvenlik güçlerimize karşı kullanmak için hazırladıkları el yapımı patlayıcıyı sığınakta sakladıklarına dair alınan bilgiler doğrultusunda Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, “Yıldırım-8” operasyonları kapsamında sözde “Ömeryan” kırsalında Şehit Güvenlik korucusu Evren Başçı Özel Birlik Operasyonu yapıldı.

Operasyon sırasında teröristlere ait olduğu belirlenen sığınakta bomba arama köpeği “Duman”la arama faaliyeti yapıldı. Aramada tuzaklanmaya hazır 2 adet fünyeleri bağlanmış el yapımı patlayıcı (12 ve 6 kiloluk piknik tüplerinin içine sıkıştırılmış 50 ve 20 kilo amonyum nitrat ve mazot karışımı), 50 metre kablo ve 5 kilo çivi ele geçirildi. Delil niteliğindeki malzemeler muhafaza altına alınırken ele geçirilen diğer malzeme ve sığınak PAMİT ekipleri tarafından patlatılarak etkisiz hale getirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL