Haberler

MİT BAE casusunu yakaladı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), BAE adına Türkiye’deki Arap muhalifler hakkında bilgi toplayan bir ajanı kıskıvrak yakaladı. MİT’TEN BAE CASUSUNA SUÇÜSTÜ Üst düzey bir Türk güvenlik yetkilisi Reuters’a yaptığı açıklamada Milli..

MİT BAE casusunu yakaladı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), BAE adına Türkiye’deki Arap muhalifler hakkında bilgi toplayan bir ajanı kıskıvrak yakaladı.

MİT’TEN BAE CASUSUNA SUÇÜSTÜ

Üst düzey bir Türk güvenlik yetkilisi Reuters’a yaptığı açıklamada Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hesabına Türkiye’deki Arap muhalifler hakkında bilgi toplayan bir ajanı yakaladığını söyledi.

Yakalanan kişinin suçunu itiraf ettiği, Türk makamlarına birçok belge teslim ederek BAE istihbarat servisiyle bağlantısını kabul ettiği öğrenildi. Ajanın, Türkiye’ye başka bir Arap ülkesinin pasaportuyla geldiği ve uzun yıllar boyunca Arap muhalif gazetecilerin arasına sızıp bilgi topladığı tespit edildi.

Açıklama yapan yetkili ayrıca yakalanan kişiyi BAE servisi adına yöneten birden çok görevlinin de ismen deşifre edildiğini söyledi. 

2 BAE AJANI DAHA YAKALANMIŞTI 

İstanbul’da yakalanan ve Birleşik Arap Emirlikleri adına casusluk yaptıkları itiraf eden iki istihbaratçıdan biri tutulduğu Silivri Cezaevi’nde Nisan 2019’da intihar etmişti.

Tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL