Dış Güvenlik Haberler

Miçotakis ABD’nin verdiği telefonla konuşuyor

ABD Başkanı Trump ile telefon görüşmesi yapan Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in, yaptığı görüşmede kullandığı telefonda dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. ABD’NİN GİZLİ TELEFONUYLA KONUŞTU Batı ülkeleri himayesi altında Türkiye’nin ulusal güvenliğini..

Miçotakis ABD’nin verdiği telefonla konuşuyor

ABD Başkanı Trump ile telefon görüşmesi yapan Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in, yaptığı görüşmede kullandığı telefonda dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

ABD’NİN GİZLİ TELEFONUYLA KONUŞTU

Batı ülkeleri himayesi altında Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehdit eden Yunanistan’ın lideri Miçotakis, Trump’la telefon görüşmesinde, ABD’li yetkililerin gizlilik amacıyla özel olarak verdiği telefonu kullandı. Miçotakis’in elindeki ahizenin üzerinde “Uyarı. ABD hükümetinin malı. ABD Dışişleri Bakanlığı” yazıyor. Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere Trump’ın Miçotakis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

İki lider arasındaki telefon görüşmesinde Trump’ın NATO müttefikleri Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’de artan tansiyondan dolayı endişeli olduğu ifade edilmişti. Açıklamalara göre Trump diyalog çağrısında bulundu.

FOTOĞRAFIN SIZMASI TÜRKİYE’YE MESAJ

Miçotakis’in ABD’nin verdiği telefonla konuştuğu fotoğrafın basına sızması Türkiye’ye mesaj olarak algılandı.

Tugam.org

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL