Haberler

Mahmut Ünlü tarikat-istihbarat bağlantılarını anlattı

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, bazı tarikatlar ve selefi derneklerin Amerika, Rusya ve Almanya gibi ülkelerle bağlantılı olduğunu belirterek istihbaratın tarikatları takibe alması gerektiğini belirtti. CNN Türk’te..

Mahmut Ünlü tarikat-istihbarat bağlantılarını anlattı

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, bazı tarikatlar ve selefi derneklerin Amerika, Rusya ve Almanya gibi ülkelerle bağlantılı olduğunu belirterek istihbaratın tarikatları takibe alması gerektiğini belirtti.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın moderatörlüğünde ekrana gelen Tarafsız Bölge programına kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü misafir oldu. Cübbeli Ahmet bazı tarikatların dış güçlerle bağlantısının bulunduğunu belirtti. 

ALMANYA VE RUSYA BAĞLANTILI TARİKATLAR

Amerika ile bağlantısı olanların artık ayyuka çıktığını belirten Ünlü, Rusya ve Almanya ile bağlantılı tarikatların da bulunduğunu belirterek istihbarat birimleri için hedef gösterdi. 

DEVLETE SIZMAK İSTEYEN TARİKATLAR

Ünlü, devlete sızmak isteyen tarikatların olduğunu belirtti. Ayrıca selefi akımların da fazlasıyla yükselişte olduğunu bunun önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Cübbeli Ahmet şunları söyledi;

“Şimdi 3 tane tehlike var. Cemaatlerden mutlaka istihbaratın bildiği dış güçlerden emir alan, dış güçlerle görüşen.. Amerika’yı katmıyorum. Amerika zaten belli. Rusya, Almanya ekolleri var. Şimdi bunların bulunması lazım.”

KARAKOLDAN YARGITAY’A KADAR…

Karakoldan başlıyor, Yargıtay’a kadar birbirini tanıyan silsilesi var. Onlar hükümeti de tutmaz. Selefi derneklerin mutlaka kontrol edilmesi lazım. Silahlanmanın önüne geçilmesi lazım.

BEN TARİKAT TEMSİLCİSİ DEĞİLİM

Ben burada baştan söyleyeyim ben bir tarikat temsilcisi değilim. İsmailağa’da benim onları temsil etmediğimi beyan ediyor. Ben İsmailağa’yı temsil etmiyorum ben hiçbir cemaatin temsilcisi değilim.

SADECE SELEFİ DERNEKLER Mİ?

Ahmet Mahmut Ünlü programda “selefi” dernekleri hedef gösterdi. Peki sadece devlete sızmak isteyen, dış güçlerle bağlantılı olan selefi dernekler mi? Ehli Sünnet görünen tarikat ve cemaatler de istihbarat örgütleri cirit atmıyor mu? İsmailağa’da, Menzil’de istihbarat teşkilatları yok mu? Mahmut Ünlü, Milli İstihbarat Teşkilatı’nı (MİT) tarikatleri denetlemeye çağırırken neyi amaçlıyor?

İsmailağa’nın derin dehlizlerinde Erdoğan’ı etkisiz hale getirme planları konuşulmuyor mu?
Cemaat içinde ısrarla Doğu Türkistan’daki Çin zulmünün gündemde tutulmasının sebebi masum mu?
İsmailağa içindeki suikastler, şüpheli ölümler neyi gösteriyor?
İsmailağa devlete sızmıyor mu, sızma planları yok mu? Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Emniyet İstihbarat bu yapılanmalardan habersiz mi?
TUGAM şimdilik bu soruları soruyor, tarikat dosyası açıldığında bu soruların yanıtlarını sitemizde bulacaksınız.

Tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL