Haberler Silahlanma Video Galeri

Lazer Güdümlü Füze: CİRİT

CİRİT 2.75” Lazer Güdümlü Füze, taarruz helikopterlerinden hafif zırhlı/zırhsız, sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılan yüksek hassasiyetli ve maliyet etkin bir çözümdür. Yeni nesil bir füze olan CİRİT 2.75” Lazer..

CİRİT 2.75” Lazer Güdümlü Füze, taarruz helikopterlerinden hafif zırhlı/zırhsız, sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılan yüksek hassasiyetli ve maliyet etkin bir çözümdür. Yeni nesil bir füze olan CİRİT 2.75” Lazer Güdümlü Füze, güdümsüz 2.75” roketler ile güdümlü tanksavar füzeleri arasındaki taktiksel boşluğu doldurmak amacıyla tasarlanmıştır.

Hedef bilgileri atış öncesi füze bilgisayarına yüklenerek, hedefin en hassas şekilde vurulmasını sağlanmaktadır.

KOLAY ENTEGRASYON

ROKETSAN tarafından geliştirilen CİRİT çok yönlü tasarımı sayesinde farklı platformlara kolay entegrasyon ve kullanım imkânı sunmaktadır.

CİRİT 2.75” Lazer Güdümlü Füze, helikopterlere, sınır güvenliğinin sağlanmasına yönelik görevlerde kullanım için sabit kanatlı taarruz uçaklarına ve insansız hava aracı platformlarına, taktik kara araçları, üs ve bölge korunmasına yönelik sabit ve çekili kara platformları ile yüksek süratli karakol botu gibi deniz platformları dâhil çeşitli platformlara da entegre edilebilmektedir.

Ayrıca hedefin işaretlenmesi atış yapan platform üzerinden de sağlanabilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Videolar

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL