Görüş

Kılıçdaroğlu’nun iç savaş oyunu

Kılıçdaroğl’unun iç savaş oyunu deşifre oldu.

Kılıçdaroğlu’nun iç savaş oyunu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında öğretmenlerle ilgili skandal ifadeler kullandı.

Açıklamalarının büyük bir bölümünü 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere ayıran Kemal Kılıçdaroğlu kullandığı üslup rahatsız etti.

Kılıçdaroğlu açıklamasında; “Hala iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın, ben ona öğretmen demem. Öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun kullandığı bu kutuplaştırıcı dilin sebebi iç savaş veya darbeye zemin hazırlamak istemesidir.

1980 darbesine götüren olaylar okullarda başlamıştı. Sağ ve sol öğrenciler arasındaki gerilim cinayetlere kadar varmıştı. Kenan Evren darbesi gelince de ortalık süt liman oluverdi, halk sesini çıkaramadı.

Kılıçdaroğlu oynadığı tehlikeli oyunun farkında. Gezi Parkı olaylarında gençleri kullanmışlardı. Şimdi de öğretmenler odasında iç savaş tohumları atmaya çalışıyor.

Öğretmenlerden kıvılcımlanan gerilim öğrencilere, bilhassa da üniversite öğrencilerine yansıyacak. Sandıkta deviremediği Tayyip Erdoğan’ı iç savaşla o da olmazsa darbeyle indirecek. Kılıçdaroğlu’nun planı tam da bu.

Ancak Türkiye’yi 80 öncesi gibi darbeye götürecek bir iç kaosun yaşanma ihtimali zayıf. İç kaosu çıkaracak olan bizzat darbenin kendisi olabilir.

CHP ekibi de bunun farkında ancak elindeki bütün kozları sahaya sürmekten imtina etmiyor.

Tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL