Haberler

MİT Kayseri saldırısının failini yakalandı

2016 yılında 15 askerin şehit edildiği terör saldırısının faillerinden biri olan PKK’lı Ferhat Tekiner, MİT’in operasyonuyla ele geçirildi. 2016 yılında Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsüne, patlayıcı yüklü..

MİT Kayseri saldırısının failini yakalandı

2016 yılında 15 askerin şehit edildiği terör saldırısının faillerinden biri olan PKK’lı Ferhat Tekiner, MİT’in operasyonuyla ele geçirildi.

2016 yılında Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsüne, patlayıcı yüklü araçla hain bir saldırı düzenlenmişti. Saldırı sonucu 15 askerimiz şehit düşmüş, 54 askerimiz de yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Saldırının planlayıcısı olduğu tespit edilen “Kendal-Deniz” kod adlı Kenan Çiçek’e, 16 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmişti. Bugün o hain saldırıyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Hakkında yakalama kararı bulunan faillerden biri daha yakayı ele verdi. 

mit

MİT’TEN IRAK’TA OPERASYON

PKK terör örgütü mensubu “Fırat Botan” kod adlı Ferhat Tekiner, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) emniyet ile ortak düzenlediği operasyonla ele geçirilerek Irak’tan Türkiye’ye getirildi. Tekiner’in, Kenan Çiçek’e çaldığı aracı teslim eden terörist olduğu anlaşıldı.

Tugam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL