Haberler

İyi Parti’de “Fetö” kavgası

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan gelen son dakika itirafı kulisleri hareketlendirdi. Özdağ partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu söyledi. Özdağ, Kavuncu ile ilgili “Kendisi FETÖ’nün yurt dışındaki en..

İyi Parti’de “Fetö” kavgası

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan gelen son dakika itirafı kulisleri hareketlendirdi. Özdağ partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu söyledi. Özdağ, Kavuncu ile ilgili “Kendisi FETÖ’nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk iş adamları derneğinin başkan yardımcılığını yapmış.” açıklamasını yaptı.

“BUĞRA KAVUNCU FETÖ’CÜDÜR”

Kavuncu’nun bu görevi yıllarca yaptığını söyleyen Ümit Özdağ, 15 Temmuz’dan sonra Türkiye Cumhuriyeti devletinin bu derneğin kapatılması için başvurması üzerine derneğin faaliyetlerine son verildiğini açıkladı.

 

‘MERAL AKŞENER’İN HABERİ VAR’

Öte yandan Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de durumdan haberdar olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Çok net söylüyorum sivil toplum örgütünün eğer başkan yardımcılığını yapıyorsan, öncesinde ve sonrasındaki başkan FETÖ’cüyse, bu arada FETÖ’yle ilgili yıllar boyunca bir tane olumlu ve olumsuz açıklamanız yoksa, sosyal medya hesaplarınız bomboşsa bu şekillendirilmiş demektir. Hayatın normal akışına aykırıdır. Bunun doğru olmadığını düşündüğüm için daha partiye gelmeden önce bu uyarımı yaptım ve tekrarladım. Meral Hanım ‘Devlette bilgi yok’ dedi, ben de diyorum ki devlet her bilgiyi paylaşmaz. Açık bilgiler var bu bilgilere baktığınızda FETÖ’nün kendi yapılanması içerisinde kendi elemanları dışında kimseyi getirmediğini biliyoruz. Ben ne söylediğini gayet iyi bilerek yıllardan beri terör ve güvenlik konusunda çalışan biriyim”

‘BUĞRA KAVUNCU’NUN BAĞLANTILARI

Buğra Kavuncu’nun bağlantıları saymakla bitecek gibi değil… Kavuncu eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu Enver Altaylı’nın yeğeni… Altaylı CIA’e yakın bir MİT görevlisiydi… Özbek asıllı CIA ajanı Ruzi Nazar’la sıkı fıkı ilişkisi vardı. Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olan Enver Altaylı FETÖ’den hapis de yattı. Ankara Sincan Cezaevin’deyken Alman büyükelçi Martin Erdmann tarafından 1.5 yılda 9 kez ziyaret edilmesi medyada geniş yankı bulmuştu.

‘BUĞRA KAVUNCU CHP BAĞLANTILARI

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çok yakın ilişkileri olduğu biliniyor.

AKRABASI ULUDERE’NİN SORUMLUSU İDDİASI

2011’in Aralık ayında Irak sınırında kaçakçılık yapan 34 sivil terörist zannedilerek bombalanarak katledilmişti. Uludere’de yaşanan olayın ardından iktidarın Kürtlerle arası açılmaya başlanmış, “çözüm süreci” sekteye uğramıştı. Gazeteci Abdülkadir Selvi’nin iddiasına göre Uludere’de vurma kararı verilmesini sağlayan raporu yazan isim Buğra Kavuncu’nun akrabalarından Genelkurmay Komuta Kontrol Daire Başkanı olan Tuğg. Salim Cüneyt Kavuncu idi.

KAVUNCU’NUN AVUKATLARI TUGAM’LA İLETİŞİME GEÇTİ

Tugam’ın iddiaları köşesine taşımasının ardından Tuğg. Salim Cüneyt Kavuncu’nun avukatları bizimle iletişime geçti. Kavuncu’nun avukatları Uludere olayı yaşanmadan önce Kavuncu’nun istifasını verdiğini ve görevinden ayrıldığını ancak istifanın daha sonra işleme konulduğunu belirtti. İşte o metnin ilgili kısmı;

“Müvekkilimiz; Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli olmuş hava pilot tuğgeneraldir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde 33 yıl şerefli ve onurlu bir şekilde görev yapmış, her dönem emsalleri arasında ön sıralarda yer almış, amirleri ve astları tarafından çok sevilen ve takdir edilen çok başarılı bir subaydır. Görevde olduğu sürece FETÖ Terör Örgütü’nün tasfiye etmeye çalıştığı subaylar arasında olmuş, ancak 2011 yılının sonuna kadar FETÖ Terör Örgütü’nün kumpas girişimlerine karşı direnmeyi başarmıştır. FETÖ Terör Örgütü’nün 2011 yılında müvekkilimize yönelik saldırılarının artması ve kumpas girişimlerinin yoğunlaşması üzerine çok sevdiği üniformasına, mesleğine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine zarar verilmemesi amacıyla Ekim 2011 tarihinde istifa kararı almıştır. Bu tarihte müvekkilimiz Genelkurmay Başkanlığı Komuta Kontrol Daire Başkanı olarak görev yapmaktaydı. 17 Ekim 2011 tarihinde emeklilik dilekçesini amiri olan dönemin Harekât Başkanına veren müvekkilimiz izne ayrılmış ve emeklilik dilekçesinin onaylanmasını beklemiştir. Harekât Başkanı Korg. Abdullah Recep, çok kıymetli bir personel olan müvekkilimizi, istifa etmemesi için ikna etmeye çalışmış ve istifa dilekçesini bir süre işleme koymamıştır. Bu aşamada dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Mehmet Erten’de “kendisine ihtiyaçlarının olduğunu söyleyerek, istifa dilekçesini geri almasını” müvekkilimizden istemiştir. Bu girişimlere rağmen müvekkilimizin istifa dilekçesini geri almaması üzerine, istifa dilekçesi işleme konulmuş ve müvekkilimizin istifası Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz tarafından 17 Kasım 2011 tarihinde onaylanmıştır. Diğer bir ifadeyle müvekkilimiz 17 Ekim 2011 tarihinden itibaren mesaiye gitmemiş ve görev yapmamıştır.

Kamuoyuna “Uludere Olayı” olarak yansıyan 35 vatandaşımızın ölümü ile sonuçlanan üzüntü verici olay 28 Aralık 2011 tarihinde meydana gelmiştir. Yani ULUDERE OLAYI MÜVEKKİLİMİZİN 17 KASIM 2011 TARİHİNDE İSTİFASINDAN 41 GÜN SONRA GERÇEKLEŞMİŞTİR.

Dönemin Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz 14 Mart 2012 tarihinde yaptığı basın açıklamasında müvekkilimiz ile ilgili olarak sorulan soruya cevaben;

Yılmaz, insansız hava aracı Heron’ların topladığı istihbaratı değerlendirmekle görevli birimin başında olan Tuğgeneral Kavuncu’nun emekliye ayrılmasında Uludere olayının etkili olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine, “Irak’taki olaydan önce kasımda komutan emeklilik başvurusu yaptı ve ayrıldı. Bu olayla ilgisi yok” dedi.

Tugam

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL