Görüş

HDP operasyonunun şifreleri

HDP’ye düzenlenen operasyonun şifrelerini TUGAM yazıyor

HDP operasyonunun şifreleri

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani bahanesiyle 2014’te düzenlenen terör eylemlerine ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi. Terörle mücadele ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda 18 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında eski milletvekili ve HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, HDP’li RTÜK üyesi Ali Ürküt, eski HDP milletvekilleri Ayla Akat Ata, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Nazmi Gür, Emine Beyza Üstün, Emine Ayna, MYK üyesi Alp Altınörs ile mevcut ve eski HDP yöneticilerinin bulunduğu öğrenildi.

İlerleyen saatlerde ise HDP’li 7 milletvekilinin  dokunulmazlığı kaldırıldı.

OPERASYONUN ŞİFRELERİ

6 yıl önce olmuş Kobani olaylarının faturası neden şimdi kesildi?  HDP operasyonun şifresi neydi?

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey hafta başında Suriye’nin Haseke ve Deyrizor illerinde YPG/PKK elebaşları ve Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) temsilcileriyle bir araya geldi.

(James Jeffrey)

Jeffrey PKK/PYD’ye “Türkler artık size operasyon yapmayacak” dedi.

Bununla da yetinmedi, Fırat’ın doğusundaki sözde özerk statünün Cenevre’deki anayasa yazım sürecine taşıma sözü verdi.

ABD’nin amacı özerklik değil elbet, güneyimizde bağımsız bir terör devleti kurmak…

Ankara Jeffrey’in açıklamasına yanıtı bugün HDP’ye operasyon yaparak verdi. 6 yıl önceki Kobani dosyasının raftan indirilmesinin sebebi buydu.

PKK/PYD’yi bölgeye daha yakın olan ve kendilerinden daha iyi bilen Ruslara kaptırmak istemeyen Amerikalılar teröristlere bol keseden toprak ve devlet vaat etti. Ankara’nın cevabı ise hem PKK’ya hem de Amerika’ya çok sert şekilde geldi.

Tugam.org

YORUMLAR (1)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL