KİM KİMDİR

Hande Erçel nasıl Hande Erçel oldu

Hande Erçel’i Hande Erçel kim yaptı? Oyuncu Hande Erçel’in bağlantılarını araştırıyoruz.

Hande Erçel nasıl Hande Erçel oldu

Sevgilisi Hande Erçel ile Instagram’da canlı yayın yapan dizi oyuncusu Kerem Bürsin, kafelerde maskesiz oturanlara “Kusura bakmayın ama siz salaksınız” deyince sosyal medyada linç edildi.

kerem-bursin

Videoyu izleyince aklımıza yine aynı sorular takıldı; Memlekette tiyatroya meyilli eli yüzü düzgün adam kıtlığımı var ki doğru düzgün Türkçe konuşamayan bir adamdan “jön” yarattılar. Peki sevgilisi Hande Erçel’e ne demeli? Gerçekten oyunculuk kabiliyeti var mı? Bu kadar zorlamayla “oyuncu” yapılamayacak insan evladı var mı?

Türkiye’de dizi – film sektörünün Sabetayistlerin kontrolünde olduğunu biliyoruz. Bu tekel kırılmaya ve pasta birçok klik tarafından paylaşılmaya başlansa da hâlâ hatırı sayılır bir etkileri olduğunu söyleyebiliriz.

KEREM BÜRSİN’İN AKRABALIK ZİNCİRİ

Kerem Bürsin
Kerem Bürsin

 

Kerem Bürsin’in akrabalık zinciri de Sabetayist ailelere dayanıyor. sabetayciavcisi.blogspot.com’un vefat ilanlarından yola çıkarak hazırladığı çalışma bunu ortaya koyuyor. Kerem Bürsin hem anne hem baba tarafından Sabetaycıların Karakaş cemaatine mensup ailelerden geliyor. Ailede vefat edenler Sabetayistlerin gömüldüğü Üsküdar’daki Bülbülderesi mezarlığına defnediliyor.

HANDE ERÇEL NASIL HANDE ERÇEL OLDU

hande-ercel
Hande Erçel

 

Biz bu yazıda Kerem Bürsin’in sevgilisi Hande Erçel’i masaya yatıracağız. Sabetaycıların sadece kendi aralarında evlendiklerini biliyoruz. Peki bu kural Bürsin – Erçel çiftinde bozuldu mu, inceleyelim..

Hande Erçel 1993 yılında Balıkesir Bandırma’da Kaya ve Aylin çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

Milli çapkın Süha Özgermi…

suha-ozgermi
Süha Özgermi

 

Erçel’in kariyerindeki dönüm noktası ise onursal başkanlığını Süha Özgermi’nin yaptığı Azerbaycan’da düzenlenen “Miss Civilization Of The World” yarışması ve o yarışmanın seçmeleri oldu.

Süha Özgermi düzenlediği güzellik yarışmalarıyla bilinen iş adamı ve organizatördü.

Lakâbı ise “milli çapkın.”

Vefat ilanlarının izini sürünce anlıyoruz ki Özgermi’nin akrabalık zinciri de Sabetayist ailelere dayanıyor.

Gelelim yarışmaya… Dostlar alışverişte görsün diye yapılan seçmelerden birinci olarak çıkan isim Hande Erçel oldu. Erçel Azerbaycan’da düzenlenecek yarışmadan ülkemizi “temsil etmeye” hak kazanmıştı.

Yarışmanın yapıldığı 2012 yılında Hande henüz 19 yaşındaydı. Sabetayist aile kökleri olan Süha Özgermi’nin onursal başkanlığını yaptığı “Miss Civilization Of The World”  yarışmasında Hande’nin farklı ülkelerden gelen 23 rakibi vardı.

Yarışmanın jüri üyeliğini ise Akkaya Production Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akkaya, TMB TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Solaker, Kemal Cenk İçten, Ferid Bağırov (CFC Organizasyon Yön.Krl.Bşk.), Osman Albayrak (Oyuncu), Elman Hasanov, Anar Gasımov, Ruhi Aliyeva, Orhan Üstündağ ile yarışmanın Uluslararası Direktörlerinden Nina Stanisic, Pınar Atman ve Cüneyt Polat yapıyordu.

Onursal başkan Süha Özgermi rahatsızlığından dolayı katılamasa da  “Onursal başkanlığını yaptığım bu yarışma bugüne kadar gerçekleştirilen en görkemli organizasyon olmuştur” mesajını iletmişti.

hande-ercel-guzellik-yarismasi
Hande Erçel

 

Hande bu yarışmadan ikinci olarak ayrıldı…

Kör kör gözüm parmağına olmasın diye Hande’yi birinci seçmediklerini düşünüyoruz…

Hande’nin önü o yarışmadan sonra açıldı. “Çılgın Dersane” ile sinemaya merhaba diyen Erçel bugün Türkiye’de dizi – film dünyasının aranan sayılı aktristlerden biri.

Sabetaycı Özgermi’nin Hande’nin hayatında dönüm noktası olduğu inkâr edilemez bir gerçek.

HANDE ERÇEL İLE GAZİ ERÇEL AKRABA MI

İlgimizi çeken bir başka nokta da Erçel soyadının kulağa çok tanıdık gelmesi.

Bir dönemin tartışmalı Merkez Bankası Başkanı Gazi Erçel, dalgalı kura geçildiği dönemde “görevini kötüye kullandığı” gerekçesiyle hapis cezasıyla yargılandı. Sonra bu ceza para cezasına çevrildi.

Hande Erçel ile Gazi Erçel akraba mı bilmediğimiz gibi Hande Erçel’in, adı vurgunculukla anılan eski bir Merkez Bankası başkanıyla anılmak istemeyeceğini de biliyoruz.

Bildiğimiz bir gerçek var ki o da iki ismin de BALIKESİRLİ olması…

gazi-ercel
 Gazi Erçel

 

Yalçın Küçük “Tekeliyet” kitabında Gazi Erçel’in Sabetaycı aile kökleri olduğunu şu cümlelerle ima ediyor;

“Merkez Bankası Başkanı Erçel’in “gazi” daha doğru yazılışla, “gaazi” adının İbraniler tarafından da kullanıldığını ve “hertzel” adının, Selanik’in İtalyan etkisinde kalan bölümünde “erçel” olarak söylendiğini başka bir çalışmamda kaydetmiştim.”

Yalçın Küçük’ün “isim-bilim” çalışmalarının büyük bir kısmı zorlama ve uydurma olsa da tespitleri çok doğru. Küçük, kimin Sabetaycı olduğunu çok iyi bildiği için bunu “bilimsel” bir temele oturtmak istiyor. Bu isimleri nereden bildiğini de çok iyi biliyoruz ama şimdilik bu kadarla yetinelim. Bu gerçeği de ilk defa TUGAM açıklıyor.

Kaynak: Tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL