Haberler

Fetö’nün yeni öğrenci yapılanması deşifre edildi

FETÖ’nün özellikle üniversite öğrencileri arasında yeniden örgütlenme çabasında olduğu tespit edildikten sonra Milli İstihbarat Teşkilatı ve Emniyet yapılanmayı çökertti.  Trt Haber’den Hamza Çiftçi’nin haberine göre FETÖ 15 Temmuz darbe girişiminden..

Fetö’nün yeni öğrenci yapılanması deşifre edildi

FETÖ’nün özellikle üniversite öğrencileri arasında yeniden örgütlenme çabasında olduğu tespit edildikten sonra Milli İstihbarat Teşkilatı ve Emniyet yapılanmayı çökertti. 

Trt Haber’den Hamza Çiftçi’nin haberine göre FETÖ 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da sinsi planlarına devam etti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir operasyonda öğrenci evi görünümündeki hücre evleri birer birer tespit edildi. 

Hücre evlerine Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet ekiplerince teknik ve fiziki takipler yapıldı.

AİLELERİNİN FETÖCÜ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Öğrencilerin büyük bir bölümünün ailesinin FETÖ terör örgütüyle bağlantısının olduğu tespit edildi. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelen öğrenciler ile WhatsApp üzerinden irtibata geçti.

ÖRGÜT EVİ İTİRAFI GELDİ

Öğrenciler aralarındaki iletişim “Falcon” isimli uygulama üzerinden sağlıyordu. Program sayesinde gerçekleşen buluşmaların ardından öğrenciler örgüt evine yerleştiriliyordu. Operasyonda gözaltına alınan öğrenciler ifadelerinde örgüt evlerinde kaldıklarını itiraf etti.

 

 

“YUSUF PARA ÖRGÜTTEN GELİYOR DEDİ”

Bir itirafçı öğrenci ifadesinde şunları söyledi: “Ben İTÜ’yü kazanınca babam bana kalacak yer ayarladığını söyledi. Sonradan isminin Mustafa olduğunu öğrendiğim “Yusuf” kod adlı şahsın yanına yerleştirildim. Eve alışverişi sürekli Yusuf yapıyordu. Bizden para istememesi üzerine sebebini sordum. Yusuf da paranın örgütten geldiğini söyledi. Buranın örgüt evi olduğunu o zaman anladım.”

FETÖ ELEBAŞININ KİTAPLARI OKUTULDU

Hücre evlerinde FETÖ elebaşının kitaplarının okutulup videolarının izlendiği tespit edildi. Ayrıca öğrencilere olası bir polis baskınında neler yapılması gerektiği, nasıl ifade verileceği de anlatıldığı ortaya çıktı. Evde “ucuz diye” kaldıklarının söylenmesi için talimat verildi. 

orgut2

7 İLDE 40 ŞÜPHELİ YAKALANDI

7 ilde düzenlenen 2 ayrı operasyonda toplam 40 şüpheli yakalandı. 5 kişi ise itirafçı oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL