Görüş KİM KİMDİR

Etki ajanı Fatih Portakal’ın portresi

Fatih Portakal Fox TV’den istifa edip, habercilik mesleğini bıraktığını duyurdu. Emeklilik hayatında tarımla uğraşacakmış… Bu kadar hırslı bir adam genç yaşında kariyerini neden sonlandırır? Sabetaycı Atatürkçü Terör Örgütü (SATÖ) içinde..

Etki ajanı Fatih Portakal’ın portresi

Fatih Portakal Fox TV’den istifa edip, habercilik mesleğini bıraktığını duyurdu.

Emeklilik hayatında tarımla uğraşacakmış…

Bu kadar hırslı bir adam genç yaşında kariyerini neden sonlandırır? Sabetaycı Atatürkçü Terör Örgütü (SATÖ) içinde bir hesaplaşma mı var yoksa kancayı takmaya çalıştıkları Fatih’e kanca mı taktı bilemiyoruz. Belki de Fatih yakın zamanda yeni bir finansörle medyaya geri döner…

Zamanla her defter tozlu raflardan iner.

Portakal’a yeni mesleğinde başarılar diledikten sonra yavaş yavaş şimdiye kadar ekmeğini yediği asıl mesleğinden bahsedelim: “Etki Ajanlığı”

Ünlü sunucumuz İstanbul Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 1993 – 1996 yılları arasında CIA’in çok etkin olduğu Avustralya Sidney’de bir otelde çalıştı. Daha doğrusu biyografisinde bu bilgi var.

Portakal’ın yurtdışında geçen 3 yılı biraz biraz karanlık.. Çalıştığı otelin lobilerinde kimlerle buluştu, bağlantıları kimlerdi, eğitim aldı mı nasıl bir eğitim aldı bilemiyoruz.

Portakal yurtdışından döner dönmez eniştesi Dr. Rıza Arpaz’ın Ufuk Güldemir’le olan dostluk ilişkisi sayesinde hiç zorlanmadan Star TV’de habercilik kariyerine başlıyor ve basın ödülleri peşi sıra geliyor.

Portakal eniştesi sayesinde kariyer basamaklarını hiç zorlanmadan çıkmaya başlamıştı.

Portakal’ın habercilik kariyerine başlamasına vesile olan eniştesi Dr. Rıza Arpaz ve Ufuk Güldemir çok yakın arkadaşlar ve iki ismin de derin bağlantıları mevcut.

Medya tarihimizde önemli bir yer tutan Ufuk Güldemir’i kendisi de bir Sabetayist olan Yalçın Küçük’ten okuyalım. Yalçın Küçük 2012 yılında Yeni Harman’dan Kutlu Esendemir’le yaptığı röportajda şunları söylüyor:

“Savaş süresince Habertürk, bir Amerikan kanalından daha ilkel biçimde klipler yaptı, Amerikan bayrakları açtı, Hürriyet ve Milliyet’in durumunu söylemeye gerek yok. Bir de CNN Türk var.

Şimdi gayet açık bir biçimde CNN Türk’ü Türkiyeli saymak mümkün değildir. Eğer bize bugün ilgi varsa bunları çok önceden yazmış olduğumuz içindir. Ufuk Güldemir’i daha Cumhuriyet Gazetesi’ndeyken teşhis ettik, Amerika tarafından kadroya alındığını, seksenli yıllarda günü gününe kaydettik. Seksenli yıllarda Amerikan Büyükelçisi yaşlı Straus-Hupe bunun temellerini attı, basındaki Amerikancı kadrolaşma, Cumhuriyet ile başladı. Hasan Cemal kapıyı açtı, Ufuk Güldemir yerleşti; Ufuk, Yasemin Çongar’ı monte etti, bir oldular. Bazı başkentteki yıllanmış “temsilciler” temsilci değil, “istasyon şefi” konumundadırlar. Biz bunları yazalı on beş yıl oluyor, çünkü takip ediyoruz. Üs mü, sadece askeri olmaz. Habertürk, CNN Türk, bunlar Amerikan üssüdür.”

Kendisi de bir Sabetayist olan Küçük kendi cemaatini deşifre ederken kullandığı cümleler bunlar. Portakal’ın habercilik kariyerini başlatan ve basamakları hızlı hızlı çıkmasına vesile olan Ufuk Güldemir’i etki ajanlığıyla itham ediyor.

Nazlı Tolga’nın 2013 yılında evlenerek yurtdışına yerleşmesiyle Fox TV’deki ana haber spikerlik görevini Fatih Portakal devraldı. Portakal kariyerinin zirvesine gelmişti.

Yahudi sermayesiyle kurulan kanalda Fatih Portakal esas mesleği olan olan etki ajanlığını en etkili biçimde yapmaya başladı. 7 yıllık ana haber sunuculuğu macerasında çok sayıda yalan ve operasyonel habere imza atarak kitleleri provoke etti.

Fatih Portakal gibi etki ajanlarının asıl vazifesi ise demokratik yollardan iktidarı indirmekten ziyade halkı sokağa dökmek veya olası bir darbe/işgal girişiminde halkı pasifize etmek, mümkünse de düşmanın yanında saf tutmasını sağlamaktır.

Kaynak: Tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL