KİM KİMDİR Video Galeri

Erol Mütercimler Fatih Altaylı’yı böyle susturdu

Yerli uçak ve milli savunma sanayi ile ilgili konuların tartışıldığı Haber Türk’teki programda, konuk Dr. Erdoğan Karakuş 1950’li yıllarda kapatılan uçak fabrikalarını hatırlattı. Moderatör Fatih Altaylı’nın alaycı bir üslupla “Cehape..

Yerli uçak ve milli savunma sanayi ile ilgili konuların tartışıldığı Haber Türk’teki programda, konuk Dr. Erdoğan Karakuş 1950’li yıllarda kapatılan uçak fabrikalarını hatırlattı. Moderatör Fatih Altaylı’nın alaycı bir üslupla “Cehape mi kapatmıştır efendim” çıkışı, Dr. Erol Mütercimler’in kafasıyla yaptığı “evet” tepkisiyle son buldu.

Kendi fikir dünyasına çok yakın olan konuğu Erol Mütercimler tarafından susturulan Fatih Altaylı olası bir Sabetaycı Atatürkçü Terör Örgütü (SATÖ) darbesini kesinlikle desteklemez diyemeyeceğimiz bir isim…

Fatih Altaylı 28 Şubat sürecini desteklemişti örneğin. O süreçte okuma hakları ellerinden alınan öğrenciler için “fahişe” ifadesini kullanmıştı. Dil sürçmesi ya da bir anlık hata değildi bu. Defalarca kez fahişe dedi başörtülü öğrencilere..

O günden beri çok tepki almasın rağmen Fatih Altaylı nedamet getirmedi. Başörtülülerden özür dilemedi.

Fatih Altaylı’nın küfürbaz olduğu medyada bilinen bir gerçek. Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı Murat Ongun’a “Bana bu programı anan yaptırıyor o… çocuğu” diye mesaj attığı akıllardan çıkmadı. Keza Mustafa Kemal’i eleştirenlere de ağza alınmayacak küfürler etmesiyle biliniyor Fatih Altaylı.

Vanlı Fatih’in gençlik anıları da karışık.. Medyada geçmişiyle ilgili “yazarım ha” tehditleri alsa da henüz ayyuka çıkan bir şey olmadı. Dedesinin zengin olduğu ve Altaylı’nın memleketinde “kilise sahibi” olduğunu biliniyor.

Eskiden bağlantıları sayesinde “Mitçilik” oynayan Altaylı son yıllarda “denge politikası” güdüyor. Taraflı Altaylı “tarafsızlık” etiketi altında iktidar kesimiyle de iyi ilişkiler kurmaya çalışıyor. Ancak ibre bir gecede döndüğünde nerede saf tutacağı da okuyucuların taktiri.

İktidar ve iktidara yakın isimlerin Altaylı’yı gezilere davet etmesi ve Teke Tek programına çıkması da aşağılık kompleksinin bir yansıması olarak tezahür etmektedir.

Tugam.org

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Videolar

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL