Görüş Haberler

Erol Mütercimler 15 Temmuz gecesi neredeydi

Erol Mütercimler 15 Temmuz gecesi neredeydi? TUGAM Erol Mütercimler dosyasını açıyor.

Erol Mütercimler 15 Temmuz gecesi neredeydi

İmam Hatip mezunlarına “sapık, sahtekâr ve ahlâksız” iftirasını atan Erol Mütercimler gündem konusu oldu.

Peki kimdir bu Erol Mütercimler? 15 Temmuz’dan sonra bir süre neden ortalıkta gözükmedi? TUGAM Mütercimler dosyasını açıyor…

Erol Mütercimler 90’lı yıllarda Can Dündar’la birlikte “Ergenekon”u Türkiye’ye ilk tanıtan isimlerden biri. Can Dündar Celal Kazdağlı ile Ergenekon: Devlet İçinde Devlet kitabını yazmıştı. Erol Mütercimler ise FETÖ kanallarında “Ergenekon” yapılanmasını tarif ediyordu.

Gazeteci Nedim Şener’in iddiasına göre Susurluk ile başlayan tartışmalardan sonra Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) raporuna da girdiği üzere NATO’nun Türkiye uzantısı Gladyo ve FETÖ ilişkileri ayyuka çıkmıştı. Bunun üzerine FETÖ okları başka yöne çekmek için Ergenekon Terör Örgütü’nü uydurdu. Bunun Kemalist mahallede borazanlığını ise Can Dündar’la Erol Mütercimler yaptı.

Evet asıl adı Sabetaycı Atatürkçü Terör Örgütü olan (SATÖ) Ergenekon Terör Örgütü davası sürecinde 1 koyundan 3 post çıkarılmış, masumlar da suçlanmıştı… Ancak varlığı doğruydu… Bu başka bir yazının konusu, konumuza dönelim.

STV YORUMCUSU EROL MÜTERCİMLER

FETÖ’nün Can Dündar’ı özel hayatıyla kafese aldığını ve kukla gibi oynadığını biliyoruz. Peki Erol Mütercimler’in olayı neydi?

Kemalist Erol’un “ne yapayım param yoktu” bahanesiyle FETÖ kanalında yıllarca yorumculuk yaptığı sır değil. Yorumculuğa daha sonra çeşitli mecralarda da devam etti. 10 sallayıp 1 tutturan stratejistimizin pazarlaması iyi olduğundan STV geçmişi unutuldu ve Kemalist kesimde sevilen bir isim haline geldi.

Kemalistler Mütercimler’in STV geçmişini unuttu unutmasına ama FETÖ’yle Perinçek’i yan yana getirme çabasını biliyorlar mıydı?

EROL MÜTERCİMLER FETULLAH’IN ARACILIĞINI YAPTI…

Aydınlık’tan Rafet Ballı Erol Mütercimler’in 28 Şubat sürecinde FETÖ adına Doğu Perinçek’i arayıp Fetullah Gülen’le fotoğraf vermesi karşılığında 5 milyon dolar teklif ettiğini yazdı. İddiayı Perinçek de doğruladı.

“Keşke Yunanlar hacı hoca tayfasını assaydı” diyecek kadar ultra Kemalist olan Erol Mütercimler Fetullah’ın Kemalistler içindeki imajını düzeltmek için Perinçek’le teması kurması nasıl açıklanabilir…

FETÖ’nün stratejisti olmak için Latif Erdoğan’a aylık 5 milyon dolar teklif sunduğu ama FETÖ’nün bunu kabul etmediğini de belirtelim…

Çok açık ki komplo teorisyeni Erol Mütercimler para ve güç için atmayacağı takla yoktur.

Erol Mütercimler’in Ergenekon davasından suçlandığını söyleyenler olacaktır. 1 Temmuz 2008 ‘de gözaltına alınan Mütercimler hiçbir mahkemeye çıkmadan firari FETÖ’cü Zekeriya Öz tarafından serbest bırakılmıştı.

15 TEMMUZ’U SULANDIRMAYA ÇALIŞTI

Başta sorduğumuz soruya geri dönelim. 15 Temmuz darbesinden çok sonra TV’lere çıkmaya başlayan Erol Mütercimler “böyle darbe olmaz, iç savaş denemesi bu, başarısız olsun diye kurgulanmış darbe” diyerek FETÖ’nün darbe girişimini sulandırmaya çalıştı. Peki bunları neden o gece söylemedi. 15 Temmuz’dan hemen sonra neredeydi? Neden herhangi bir yayına bağlanmadı. İddiaya göre arayan gazetecilerin telefonunu bile açmadı.

Güç ve para neredeyse oraya savrulan Kemalist Mütercimler’in olası bir Sabetaycı Atatürçü Terör Örgütü (SATÖ) darbesinin başarılı olacağını anladığı zaman nerede duracağını kestirmek zor olmasa gerek.

TUGAM.org

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL