Haberler KİM KİMDİR

Engin Büker, FETÖ ve Bingöl’deki helikopter kazası

Engin Büker… Fetö’nün firari istihbaratçısı… Bingöl’deki helikopter kazasından önce yaptığı paylaşımlar “acaba bu da FETÖ suikasti mi” dedirtti.

Engin Büker, FETÖ ve Bingöl’deki helikopter kazası

Engin Büker… FETÖ’nün firari istihbaratçısı… Bingöl’deki helikopter kazasından önce yaptığı paylaşımlar “acaba bu da FETÖ suikasti mi” dedirtti.

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi helikopterin düşmesi sonucu 11 asker şehit olurken, 2 asker yaralandı. Şehit askerler arasında Fetö’cülerlerin korkulu rüyası 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da var. FETÖ’nün darbe girişimi sırasında şehit olanlar için düzenlenen cenaze töreninde mikrofonu eline alan Erbaş, “Türk askeri katil olamaz. Bu katiller asker olamaz” diye tepki göstermişti.
Helikopterin düşmesinin ardından akıllara “acaba suikast var mı” sorusu geldi. Muhsin Yazıcıoğlu suikastiyle bağlantı kuranlar oldu.

UZMANLAR “KAZA” DİYOR

Uzmanlar her ne kadar Cougar tipi helikopterler bundan önce karıştığı 3 kazada 28 askerimiz şehit olsa da güvenli olduğunu söylüyor. Eldeki bilgilere göre olay tamamen kaza. Pilot havadayken arızayı anlıyor, başarılı bir şekilde inişi gerçekleştireceği sırada helikopter yere yakın mesafeden düşüyor.

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki şehit Korgeneral Osman Erbaş FETÖ’cülerin hedefindeydi…

FETÖ’NÜN FİRARİ İSTİHBARATÇISI ENGİN BÜKER

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yakalanan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan istihbaratçı binbaşı Engin Büker yurtdışına firar ettikten sonra FETÖ’nün örgüte karşı mücadele veren askerler ile ailelerini hedef alan sosyal medya timine katıldı.

Engin Büker, Twitter ve Youtube’da etkili olmaya çalışıyor. Firari askerleri Youtube’daki programına çıkaran Büker bir taraftan mağdur edebiyatı yaparken diğer taraftan konuklarıyla birlikte hedef gösterip tehdit ediyor.

Büker’in 28 Aralık 2020 tarihindeki twitter paylaşımlarında ise şehit Korgeneral Osman Erbaş’ı hedefe koydukları açıkça görülüyor.

Firari Fetö’cü Engin Büker’e göre Roboski olayından Erdoğan, Mit, Hakan Fidan, dönemin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Genelkurmay İstihbarat Başkanı Yaşar Güler ve Hedef İstihbarat Şube Müdürü Osman Erbaş sorumlu.

İşte Engin Büker’in paylaştığı o akıştan ilgili bölüm;

enginbuker

Helikopterin düşmesiyle ilgili Milli Savunma Bakanlığının ayrıntılı açıklama yapması bekleniyor.

Tugam.org

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL