KİM KİMDİR

Elfin Tataroğlu deşifresini TUGAM yapıyor

Elfin Tataroğlu… CHP medyasında en sık gördüğümüz kadın yorumcu… Peki Elfin Tataroğlu neden bu kadar gözde? İşte TUGAM’ın Elfin Tataroğlu deşifresi.

Elfin Tataroğlu deşifresini TUGAM yapıyor

Elfin Tataroğlu… CHP medyasında en sık gördüğümüz kadın yorumcu… Muhalifler bile televizyon yöneticilerinin Tataroğlu ısrarından şikayetçi. Elfin Tataroğlu’nun neden bu kadar ekranlarda olduğunu anlayamıyorlar.

Ama biz medyadaki Tataroğlu hayranlığının nedenini biliyoruz..

Başlayalım;

1978 yılında İzmir’de dünyaya gelen Tataroğlu Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra “ne bulduysa” okudu. Elbette yolu Sabetaycıların kurduğu Bilgi Üniversitesi’nden de geçti. İşletme Yönetimi hakkında yüksek lisans yaptı. Elfin Tataroğlu üniversite hayatında “örgüt kültürü” alanında akademik çalışmalar yaptı.

elfin-tataroglu
Elfin Tataroğlu

 

2010-2012 Yılları arasında CHP Kadın Kolları MYK Üyeliği yaptı..

Sabetaycı aileden gelen Hıfzı Veldet Velidedeoğlu’nun kurduğu Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfına çok yakın bir isim Elfin Tataroğlu…

Kitaplara olan ilgisini “İslamda örtünme ve oruç tutmak farz değil” diyen Bahriye Üçok’un biyografisini yazacak kadar ileri götürdü.

“Bahriye” kitabının arka kapağında Bahriye Üçok’tan övgüyle bahsederken “Atatürk devrimlerinin, İslam’la çelişmediğini ispata adanmış bir ömür…” ifadesini kullanıyor.

ELFİN TATAROĞLU’NUN ARKASINDAKİ GÜÇ: ANNESİ

Güler Aslan

 

Ancak Elfin Tataroğlu’nu Elfin Tataroğlu yapan isim ise kariyeri değil annesi Güler Aslan…

Konya doğumlu Güler Aslan DSP’den 21. Dönem milletvekili oldu. Yahudi olmayanların Yahudiliğe hizmet etmesi için kurulmuş masonluğun kardeşi sayılabilecek “Lions” için İzmir Damlacık’ta şube açtı.

Güler Aslan renkli bir kişilikti.. Görev yaptığı süre boyunca adı garip olaylarla anıldı.

2001 yılında meclisin karıştığı bir ortamda o da Nazlı Ilıcak ile kavgaya girişmiş ve “Mecliste saç saça baş başa kavga” haberlerine konu olmuştu.

 

KADINLAR ÜÇ AY ASKERLİK YAPSIN

Güler Aslan’ı gündem yapan bir diğer olay da “kadınlar üç ay askerlik yapsın” çıkışıydı. Aslan’ın bu sözü kendi partisi tarafından da tepki toplamıştı. Güler Aslan bu sözü sırf gündem olmak için mi söyledi yoksa altında başka bir hesap mı yatıyordu bilinmez. Ama eğer bu sözlerde kasıt varsa ne demek istendiğini kadınların zorunlu askerlik yaptığı ülkelere bakarak bulabilirsiniz; Mesela İsrail…

ÇETİN DOĞAN NİKÂH ŞAHİDİ

cetindogan
Çetin Doğan

 

Güler Aslan’ın kızı Elfin Aslan 2002 yılında hayatını işadamı Kadir Tataroğlu ile birleştirdi.

Kumarhaneler kralı Sudi Özkan’ın sahibi olduğu Princess Otel’de kıyılan nikâhın şahitliğini dönemin Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk ile 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan yaptı.

Çetin Doğan 2012 yılında Balyoz davasından müebbet yedi, sonra beraat etti…

DAMAT SEFARAD YAHUDİSİ

Çetin Doğan’ın damadı ise tanınmış ekonomist Prof. Dr Dani Rodrik… Rodrik bir Sefarad Yahudisi. Sabetaycı köklere sahip biri.

Rockefeller Vakfı, Carnegie Corporation ve Ford Vakfı’yla içli dışlı…

Dani Rodrik ve eşi Pınar Doğan

 

Carnegie Corporation’ın başkanlığını bir dönem ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Morton Abromowitz yaptı.

Vakıfla bağlantılı isimlerin başında 15 Temmuz darbe girişiminden sorumlu tutulan ve haklarında yakalama kararı çıkarılan Henri Barkey ve Graham Fuller geliyor.

Balyoz davasından kurtulan Çetin Doğan’ın Yahudi damadı, 15 Temmuz’un planlayıcısı CIA ajanlarıyla teşrik-i mesaide. Aynı Çetin Doğan ekranların “tutulan ismi” Elfin Tataroğlu’nun nikâh şahidi.

ELFİN TATAROĞLU KRT TV’DEN ÇIKMIYOR

Tataroğlu’nu sıklıkla gördüğümüz televizyon kanallarından biri de KRT TV.

KRT TV’nin ilk adı Karadeniz TV’ydi. 2011 yılında Rizeli iş adamı Ahmet Kopuz tarafından satın alındı. Gezi olayları sırasında provokatif yayınlar yapmaktan geri durmadılar. Kanal hakkında icra takibi başlatıldı. Mali sıkıntıların boyutu günden güne artıyordu.

Karadeniz TV’nin yayın hayatına 7 Eylül 2014 tarihinde son verildi ve adı KRT TV olarak değiştirildi.

O günden sonra Halk TV gibi yayın yapmaya başladı. Kanal tamamen CHP’nin propaganda üssüne dönmüştü.

“KRT TV’yi CHP satın aldı” iddiası o günlerde çıktı. CHP kanala yüzde 51’lik ortaklık payıyla can suyu olmuştu.

KANALI ELFİN TATAROĞLU’NUN KOCASI MI SATIN ALDI?

Peki parayı hangi CHP’li verdi? Bu bir soru işareti olarak kaldı. Ancak kanalın isminden bir yerlere ulaşmak mümkün olabilir.

KRT TV’nin tam olarak açılımını bilen yok… İddia edildiği gibi “Kültür TV” “Kültür Radyo Televizyon TV” (iki kere niye “televizyon” geçer) ya da Karadeniz TV’nin kısaltması olarak kullanılması kulağa pek hoş gelmiyor.

KRT ismi bir yerde daha ön plana çıkıyor. KRT aynı zamanda bir vinç firması. 2000 yılında kurulan KRT Vinç’in sahibi ise Elfin Tataroğlu’nun eşi Kadir Tataroğlu.

kadir-tataroglu
Kadir Tataroğlu

 

 

Gebze’de köklü bir ailenin oğlu olan Kadir Tataroğlu 2000 yılında KRT Vinç şirketini kurdu ve firmasını yıldan yıla büyüttü.

KRT’nin çoğunluk hissesini satın alan CHP’ye yakın isim acaba Kadir Tataroğlu mu?

Belki de kanalın açılımı “KadiR Tataroğlu Televizyonu”dur..

Tugam.org

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL