Haberler KİM KİMDİR

Devlet Ali Mahir Başarır’ı deşifre etti

Devlet Ali Mahir Başarır’ı deşifre etti

Devlet Ali Mahir Başarır’ı deşifre etti

CHP’li milletvekili Ali Mahir Başarır “Devletin ordusu Katar’a satıldı”  diyerek hem orduya hem de devlete iftira attı. 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Habertürk’te katıldığı “Gerçek fikri ne?” programında skandal ifadeler kullandı. 
Başarır büyük bir iftiraya imza atarak “Öyle bir noktadayız ki Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış” demesi üzerine programda tansiyon bir anda yükseldi. Diğer konuklar da bu yorumlara tepki gösterdi.

”DEVLETİN ORDUSU KATAR’A SATILDI”

“Tank palet fabrikasının satılması ordunun da satılması demektir” diyen Ali Mahir Başarır’ın açıklamaları diğer konuklarla beraber izleyicileri de çıldırttı. Programın diğer konuklarından, kamuoyu araştırmacısı Hilmi Daşdemir’in ‘‘Türkiye Cumhuriyetinin silahlı kuvvetlerinin satıldığını nasıl söylersiniz” şeklindeki tepkisi üzerine sesini daha da yükselten Başarır söylediklerinin arkasında dursa da tepkiler yoğunlaşınca sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi.

TANK PALET FABRİKASI SATILMADI

Ayrıca Başarır’ın ifade ettiği gibi tank palet fabrikası satılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da açıkladığı gibi; “Bazı kısıtlamalarla birlikte işletme hakkı Katar’a verildi.”

DEVLET BAŞARIR’I DEŞİFRE ETTİ

Başarır’ın bu ifadelerinden sonra devlet Başarır’ı deşifre etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Mersin’in Tarsus ilçesi doğumlu Başarır’ın Şam rejimine entegre olduğunu söyledi: “Muhaberat artığı, Esed aşığı bir CHP milletvekilinin katıldığı TV programında kahraman ordumuza karşı kullandığı çirkin ifadeler ne kadar canlarının yandığını gösteriyor. Bu ifadeleri telin ediyorum. Aziz milletimizi temsil etme onuruna layık olmayan bu vekil derhal özür dilemelidir.” 

TÜRKİYE’NİN AKDENİZ’DE GAZ ARAMASINA DA KARŞIYDI

Başarır, daha önce de Türkiye’nin Akdeniz’de petrol ve doğalgaz aramasına karşı çıkışıyla gündeme gelmişti. CHP’li vekilin bu ifadeleri, Yunan ve Rumlar medyası tarafından manşetlere çıkarılmıştı. 

BAŞARIR’IN AÇIKLAMASININ SEBEBİ

Başarır’ın bu çıkışının nedeni darbe isteğidir. Ordunun darbe yapmasını isteyen CHP yönetimi askeri tahrik edici açıklamalar yapmakta ısrar ediyor. 2011 yılında da CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum darbe yapmayan orduya “kâğıttan kaplan” diyerek hakaret etmişti.

Tugam

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL