Darbeler KİM KİMDİR

Darbeciliğe soyunan Işık Biren kimdir

103 Emekli Amiral, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarına, hükümete ve TSK’ya zehir kusan bir bildiri yayınladı. Muhtırada imzası olan Işık Biren kimdir?

Darbeciliğe soyunan Işık Biren kimdir

İçlerinde Işık Biren’in de olduğu 103 Emekli Amiral, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarına, hükümete ve TSK’ya yönelik zehir kusan bir bildiri yayınladı. Muhtıra gibi bildiride imzası olan tüm isimleri TUGAM tek tek deşifre edecek.

Emekli Koramiral Işık Biren 1933 yılında dünyaya geldi. Deniz Harp Okulu’nu 1952 yılında bitirdi. NATO Kuzey-Doğu Akdeniz Komutanlığı Kurmay Başkanı olarak görev yaptı.

12 Eylül 1980 darbesinde etkin görev yaptı. Yıllar sonra çıktığı televizyon programında 80 darbesini “darbe olmasaydı dış müdahale olacaktı” diyerek aklamaya çalıştı.

O GÜN ORADAYDI…

Işık Biren Kıbrıs Harekâtına da katıldı. Türk savaş uçaklarının Türk savaş gemisi TGC Kocatepe’yi vurup 53 askerimizi şehit ettiği talihsiz olayda “Özel Görev Kuvvetleri Komutanı”ydı. 

isik-biren
Işık Biren

 

88 yaşındaki Işık Biren’in Hülya Biren adında bir kızı ve Derya adında bir oğlu var… Derya Biren Amerikalı Kecia Dudsic ile evli.

hulya-biren

Hülya Biren Monte-Carlo La Societe des Bains de Mer’in (SBM) Türkiye ve Ortadoğu Temsilcisi… SBM kumarhaneleri, otelleri, restoranları, barları, gece kulüplerini, kaplıcaları, plaj kulüplerini ve golf kulüplerini yöneten bir işletme. Hisselerin çoğu Monako Prensliği’ne ait. Tipik bir NATO’cu Kemalist olan babasının yurtdışı bağlantıları sayesinde bu görevi aldığını düşünüyoruz.

Jet sosyeteye çok yakın olan Hülya Biren’in 8 Ocak 2013’te HTKulüp’te çıkan haberi şöyle;

Aralarında Hülya Biren annesi babası Işık-Ülker Biren, Amerika dan ailesiyle gelen kardeşi Derya, Kecia Dennis ve Kenan Biren, Feryal-Kemal Gülman, Dalia Garih, Gary Lachmann, Emin- Çiğdem Hitay, Meral-Levent-Cem Soylu, Merih Turan, Berrin-Savni Okçu, Aynur Özderici, Gizem Sabancı, Serpil-Semra Tanker in yanı sıra 55 Türk misafir ve Monaco Dışişleri Bakanı Jose Badia ve eşi Madeleine, SBM Genel Müdürü Luca Allegri, SBM casinos Genel Müdürü Patrice Solamito ve eşi Carole, SBM Genel Müdür Yardımcısı Isabelle Simon , Hayim-Beatrice Fresko ve 65 Monaco’lu davetli Hülya Biren’i 50. yaşgününde yalnız bırakmadılar.

Gülmanlar, Sabancılar, Garihler, Monako Prensliği…

Türkiye “liyâkat” sorunun çözdüğü taktirde bütün sorunlarını çözecektir..

Kaynak: Tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL