Darbeler KİM KİMDİR

Darbe sevdalısı Atilla Kıyat kimdir

Muhtıra gibi bildiriye imza atan 103 emekli amiral arasında Atilla Kıyat da var. Tugam o isimleri tek tek deşifre etmeye devam ediyor.

Darbe sevdalısı Atilla Kıyat kimdir

Muhtıra gibi bildiriye imza atan emekli amiraller arasında Atilla Kıyat da var… Tugam o isimleri tek tek deşifre etmeye devam ediyor.

ATİLLA KIYAT KİMDİR?

Atilla Kıyat 1941 yılında İzmir’de doğdu. Heybeliada Deniz Lisesi’nde başladığı askerlik yaşantısını Tümamiral olarak noktaladı.

2003 yılında ise Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Asbaşkan ve basın sözcüsü olarak görev yaptı.

atilla-kiyat
Atilla Kıyat

ATİLLA KIYAT ÇEVİK BİR’İN ADAMIYDI

Atilla Kıyat ordu içinde 28 Şubat’ın mimarlarından Çevik Bir’in adamıydı.

Çevik Bir’in İsrail’le olan bağlantıları hiçbir zaman sır olarak kalmadı. Hatta Savunma Ekonomisi Uzmanı Emekli Binbaşı Yakup Evirgen’in iddiasına göre 28 Şubat’ın bir nedeni de Çevik Bir’in İsrail’den 150 milyar dolarlık savunma malzemesi satın alım planıdır.

Çevik Bir Sabetayist aile kökleri olduğuna yönelik iddialarına hiçbir zaman net bir cevap vermedi. “Bir tarafım Selanik, diğer tarafım Makedon” yanıtını vererek geçiştirdi.

cevik-bir
Çevik Bir

 

sabetayciavcisi.blogspot.com’un titizlikle hazırlanmış akrabalık zinciri çalışmasına göre Sabetaycı kökleri bulunan Eski DYP Manisa milletvekili Ayseli Göksoy askerden kendisine bir telkin gelmediğini, aksine kendisinin dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’e gidip, “Artık bir şeyler yapın” diyerek darbeyi işaret ettiğini itiraf etti.

YAHUDİ KURULUŞUNDAN ÖDÜL

Çevik Bir’e, merkezi Washington’da bulunan Musevi Ulusal Güvenlik Enstitüsü (JİNSA) adlı kuruluş tarafından “uluslararası liderlik” ödülü verildi. Bu ödül Bir’e Türk-Amerikan ve Türk-İsrail ilişkilerine yaptığı katkıdan dolayı verildi.

Çevik Bir’in çok yakınında olan Kıyat şimdi de bildiriye imza atan emekli amiralin basın danışmanı gibi hareket ediyor. Muhtıra gibi bildiriyi sahiplenen Kıyat, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “utanç duyacaklar” dedi.

İşte Kıyat’ın yaptığı o paylaşım;

“103 Amiral imzalı bildirimize tepki verenler, belli ki uyku sersemi iken okumuşlar. Sabahleyin, uykularını aldıktan sonra bir daha okurlarsa yaptıkları suçlamalardan utanç duyacaklardır.”

atilla-kiyat

BÜYÜK KULÜP ÜYESİ

Atilla Kıyat, Türkiye’deki mason locası kayıtlılarının buluşma noktası olan Büyük Külüp’ün yönetim kurulu üyesi. 1882 yılında dönemin ünlü masonu İngiltere Büyükelçisi Sir Alfred Sandison ve locadan arkadaı tarafından Cercle a’Pera ismiyle kurulan kulüp, 1944 yılında ismi değişerek Büyük Kulüp adını almıştı.

atilla-kiyat-buyuk-klup

 

Kaynak: Tugam.org

 

YORUMLAR (2)

  1. Nedim Akpunae diyorki:

    Gercekte utanmadi gereken sen ve senin gibi beyni sulanmislarmi millli iradeye ayar verecek.hangi beyinle.

  2. CemTanrisever diyorki:

    Atilla Kiyat’ a laf soylerseniz sizin arkanizda kimler oldugu suphesi cikar. Gunaha girmeyin. Kimsenin darbeye destek oldugu yok. Darbe sureci kapanmistir. 104 amiralin tarzini yanlis bulabilirsiniz ama darbeci derseniz sizin arkanizda ABD var derim

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL