Darbeler Görüş Haberler

Darbe gecesinin gizli kalmış kritik ili: Şırnak

15 Temmuz darbe girişiminde göz önünde olan 3 yer vardı; Ankara, İstanbul ve Marmaris… Tüm Türkiye bu üç yere odaklamıştı. Darbe püskürtüldükten sonra da değişen bir şey olmadı. Televizyona çıkan..

Darbe gecesinin gizli kalmış kritik ili: Şırnak

15 Temmuz darbe girişiminde göz önünde olan 3 yer vardı; Ankara, İstanbul ve Marmaris…

Tüm Türkiye bu üç yere odaklamıştı. Darbe püskürtüldükten sonra da değişen bir şey olmadı. Televizyona çıkan gazeteciler ve akademisyenler bu üç yeri merkeze alan yorumlar yapıyordu.

Herkesin gözden kaçırdığı kritik bölge Şırnak’tı. Mete Yarar ve Ceyhun Bozkurt’un kaleme aldığı “Darbenin Kayıp Saatleri” adlı kitapta da altının çizildiği gibi eğer o gün nakliye uçaklarına uçuş izni verilseydi Şırnak’tan bölgeye intikal edecek 5 bin kişiydi. Bu 5 bin kişi normal er değil, iyi eğitim almış komandolar ve özel birliklerdi. Ankara’da darbeye direnecek Özel Harekâtçı sayısı ise 1500’dü…

5 bine karşı 1500 kişi. O gün akacak kanı hayal edin…

Bölgeden özel birliklerin ve komandoların Ankara, İstanbul ve İzmir’e kaydırılmasıyla doğu illerimizin güvenliksiz kaldığını, Irak ve Suriye’den PKK ve DAEŞ unsurlarının ülkemize sızdığını düşünün…

Doğu’da ve Batı’da kan deryası yaşanacak, Türkiye’de “iç savaş” görünümü Batı ülkelerinin Türkiye’ye müdahalesini kolaylaştıracaktı.

O meşum gece Emniyet Güçlerinin direnişi ile cunta, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanından püskürtüldü.

Şırnak halkına ve güvenlik güçlerine ülke savunmasına büyük iş düşüyor…

tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL