Uncategorized

BND Can Dündar’ı fonluyor

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tırlarının durdurulmasına ilişkin davada mahkeme, firari sanık Can Dündar’ın, “kaçak” sayılmasına karar verdi.

BND Can Dündar’ı fonluyor

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tırlarının durdurulmasına ilişkin davada mahkeme, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni FETÖ ile iltisaklı Can Dündar’ın, 15 günlük sürede teslim olmaması sebebiyle mal varlıklarına el konulması ve “kaçak” sayılmasına karar verdi.

Can Dündar ise sanki hiçbir şey olmamış gibi twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İnsanın asıl “ev”i yurdudur. Biz 82 milyon yurttaş, asıl o büyük evi karanlıkta kaybetmek üzereyiz. Şu anda her evden daha önemli bu…” açıklamasını yaptı.

Firari Can Dündar’ın bu “gönlü tok” tavrı Türkiye Gazetesi’nden Fuat Uğur’un 2019’daki yazısını hatırlattı. Uğur, Can Dündar’ın Almanya’da çeşitli kurumlardan aylık toplamda 80 bin Avro aldığını öne sürdü;

“….Neyse gelelim başlıktaki şu konuya. Yani Can Dündar’ın banka hesabına giren AYLIK PARANIN miktarı.
Evet, bu bilgiyi aldığımda inanın dudaklarım uçukladı! Ama elime geçen bu TOP SECRET bilgi, kendisinin satış değerinin hayli yüksek olduğunu kanıtlamakta.

Can Dündar’ın banka hesabı Almanya’da Post Bank’ın Berlin’deki şubelerinden birinde. Ve sıkı durun; her ay hesabına 80 BİN AVRO yatıyor. Çeşitli vakıflardan, gençlik ve kadın merkezlerinden ve bazı “bilinmeyen” kurumlardan.
80 bin avro bu boru değil. Yani ayda 520 bin lira. Yılda 6 milyon 240 bin lira.”

Tabii bu para her ne kadar vakıf ve çeşitli kurumlardan yatmış olsa da asıl kaynak Alman gizli servisi BND. Alman istihbarat teşkilatı çeşitli kurumlar aracılığıyla bu parayı Dündar’ın hesabına yatırmaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL