KİM KİMDİR

Bahadır Erdem’in ilişkilerini masaya yatıyoruz

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem’in hiçbir yerde bulamayacağınız portresini yazıyoruz. TUGAM Erdem’in girift ilişkilerini masaya yatırıyor.

Bahadır Erdem’in ilişkilerini masaya yatıyoruz

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem’in hiçbir yerde bulamayacağınız portresini yazıyoruz. TUGAM (Türkiye Ulusal Güvenlik Araştırmaları Merkezi) Erdem’in girift ilişkilerini masaya yatırıyor.

Bahadır Erdem 1964 yılında Malatya Darende’de dünyaya geldi. Babası finans dünyasında hortumlanan ve batan bankaların yöneticisi, “yüzde 10 Sami” lâkaplı Sami Erdem. Dedesi ise Hacı Fevzi Erdem’dir. Erdem ailesi Darende’de bilinen köklü bir aile. Sami Erdem adına Darende’de camii bile var.

Erdem, TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1987 yılında tamamladı.

Bir dönem Adalet Bakanlığı Komisyonu Üyesi olarak görev yapan Erdem, 2004-2010 yılları arasında Türkiye’deki üniversiteleri temsilen Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği görevini yerine getirdi.

BM ORGANİZASYONUNA SEÇİLEN TEK TÜRK

Birleşmiş Milletler’in temeli sayılabilecek Milletler Cemiyeti’nin kurduğu Özel Hukukun Uyumlaştırılmasına İlişkin Uluslararası Enstitü’nün (UNIDROIT) Yönetim Konseyine seçilen Türkiye’nin ilk resmi üye ünvanını kazandı.

LGBT AKTİVİSTİ ERDEM AİLE HUKUKUNU KORUYOR!

Eşcinsellerin düzenlediği yürüyüşlere katılan Prof. Bahadır Erdem, hâlihazırda Aile Hukuku Derneği’nin başkanlık görevini yürütmektedir. Erdem, aynı zamanda Sabetaycı Koç ailesinin sahibi olduğu Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) mütevelli heyeti üyesidir.

YAVAŞ YAVAŞ DERİNE İNİYORUZ…

Bahadır Erdem İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı. Meral Akşener’in “olmazsa olmazım” dediği bir isim… Erdem’i kısa zamanda parti içinde “olmazsa olmaz” haline getiren ilişkiler ağının ortasında İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu var.

 

bahadir-erdem

 

BUĞRA KAVUNCU VE BAHADIR ERDEM AKRABA

Buğra Kavuncu ile Bahadır Erdem babası Sami Erdem üzerinden akraba… Tasdikli FETÖ’cü Mustafa Çalışkan üzerinden akrabalık bağları var. Fatih Altaylı da bu soruyu canlı yayında yarım ağızla da olsa gündeme getirdi. Buğra Kavuncu’dan aldığı cevap “Hepimiz Adem’den geldik” oldu.

bugra-kavuncu
Buğra Kavuncu

 

Kavuncu ailesinin akrabalık zinciri ve bağlantıları saymakla bitecek gibi değil. Ama bu akrabalık bağlarının en tepesinde oturan isim ise eski MİT’çi Enver Altaylı. CIA ajanı Ruzi Nazar’ın öğrencisi Enver Altaylı Buğra Kavuncu’nun öz dayısı.
FETÖ’nün beyin takımında olan Altaylı şu an 42 yılla yargılanıyor…

ÜMİT ÖZDAĞ KAVUNCU’YU FETÖCÜLÜKLE SUÇLADI

Kavuncu ailesinin FETÖ’cülüğü dillere düşmüş durumda. İyi Parti içinde bile dillendirilen bu gerçek en sonunda CNN Türk’te Ümit Özdağ’ın açıklamalarıyla deşifre oldu.

İyi Parti’nin kurucularından İstanbul milletvekili Ümit Özdağ açık açık Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cülükle suçladı. Bununla da yetinmedi Bahadır Erdem’e “Buğra Kavuncu’yu al git” dedi.

bugra-kavuncu-feto

İYİ PARTİ’DE ULUSALCI – KÜRESELCİ KAVGASI

Ümit Özdağ’ın bahanesi bu iki ismin Türk milletçisi olmamasıydı… Özdağ’ın haklılık payı yok değil. LGBT yürüyüşüne katılan, Selahattin Demirtaş serbest kalsın diyen, FETÖ’nün Samanyolu Televizyonu’nda “Anayasa’dan Türk ifadesi çıkmalı” diyen Erdem’in Türk milliyetçisi olduğu söylenemez. Bahadır Erdem ve Buğra Kavuncu İyi Parti’deki “küreselciler”i temsil ederken Ümit Özdağ ise “ulusalcılar” kanadını temsil ediyor. Kavga aslında bundan ibaret.
Bahadır Erdem ile Buğra Kavuncu’nun akrabalık bağını ortaya çıkarıp Özdağ’a gollük pas atanlar da “ulusalcı” çizgide yayın yapan Veryansın TV’den Erdem Atay ve gazeteci Celal Eren Çelik.

İyi Parti şu anda tamamen küreselci güdümlü FETÖ’nün elinde… Zaten bütün dengeler baştan beri böyle kurulmuştu. Ümit Özdağ partiye zamanı gelince infilak etmesi gereken mayın olarak yerleştirildi.

BAHADIR ERDEM’İN ERMENİ KÖKLERİ VAR MI?

Tüm bu verilerden sonra hükümete veya ulusalcılara yakın medya organları Bahadır Erdem’i kripto FETÖ’cülükle itham ederken TUGAM farklı bir yere şüphe oklarını çekiyor.

Bizce Erdem, Fetullah Gülen’e bağlanamayacak kadar “küreselci” biri. LGBT yürüyüşü videosunda rol kesmediği çok belliydi. Kızlarını da “LGBT aktivisti” olarak yetiştirmiş. Eğer angaje olmuşsa FETÖ’yle “dini” sebepler dışında dirsek temasında olduğu çok belli.

bahadir-erdem-lgbt
Bahadır Erdem LGBT yürüyüşünde

 

bahadir-erdemin-kizlari
Bahadır Erdem’in LGBT aktivisti kızları

 

Erdem’in ailesinin Malatya Darendeli olduğunu söylemiştik. Yahudi tarihçi Abraham Galante Kripto Ermenilerin Malatya’da Balaman – Hekimhan arasında yoğun olarak bulunduklarını söyler. Darende de o hat üzerindedir.

Ermeni tehcirinden kurtulmak isteyen, Ermeniler “Müslümanlığa döndüğü” yalanını attılar ya da biz “Aleviyiz”, “Alevi Kürdüyüz” dediler. Türkiye’deki Kripto Ermenilerin sayısı tam olarak bilinmiyor. Bunlar Müslüman gözüken gizli Ermeniler, Hıristiyanlardır. Bunların bir kolu da Pakradunilik. Nüfus kütükleriyle oynandığı için sayıları tam olarak belli değil. O dönemler CIA’den maaş alan istihbarat elemanlarımızın da bu şahıslarla ilgili herhangi bir çalışma içine girdiğini düşünmüyoruz.

Bahadır Erdem’in FETÖ’ye angaje olmasının nedeni Ermenilik olabilir mi? Bilindiği üzere Gülen anne tarafından Yahudi. Hatta 1986 yılında Emniyet’e verdiği Pasaport İstek Formu’nda annesinin adının “Rabin” olduğunu öğreniyoruz. Rabin ne Türk ne de Kürt adı. Rabin bir Yahudi adıdır. Babası ise İran’dan göçme Van Erciş Evirzoklu bir Ermeni.

“KRİPTO ERMENİ” DEDİ PARTİDEN ATILDI

yusuf-halacoglu
Yusuf Halaçoğlu

 

Bir ilginç anektod da; İyi Parti kurucularından Yusuf Halaçoğlu’nun 2018 yılında istifaya zorlanması olayında yaşandı. İstifadan birkaç hafta önce bir canlı yayına katılan Halaçoğlu sunucunu “Fetullah Gülen kripto Ermeni midir” sorusuna “Bunun dedesi zamanından gelen bir sıkıntı var. Ermenistan’a gidip sonra Müslüman olarak geri dönmeleri söz konusu… Kimin ne kadar Müslüman olup olmadığına biz karar veremeyiz. Allah’tan başka hiç kimse bunu bilemez, ama tarihi bir geçmiş varsa bu geçmişi ortaya koyuyoruz…” diyerek cevap vermesinin ardından üzerinin çizilmesinin sebebi tesadüf olabilir mi?

Erdem ailesiyle FETÖ’nün yollarının bu kadar kesişmesinin nedeni Ermenilik mi bilemeyiz. Kalplerin içini yalnız Allah’ın bilebileceği gibi Ermeni köklere sahip olmak da suç veya ayıp değildir.

Kaynak: Tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL