Uncategorized

AYM’den darbe tehdidi geldi

Tugam (Türkiye Ulusal Güvenlik Araştırmaları Merkezi) beklenen büyük FETÖ destekli SATÖ (Sabetaycı Atatürkçü Terör Örgütü) darbesine karşı her fırsatta uyarılarda bulunuyor. Tehlikenin ayak sesleri akşam saatlerinde bir kez daha duyuldu…

AYM’den darbe tehdidi geldi

Tugam (Türkiye Ulusal Güvenlik Araştırmaları Merkezi) beklenen büyük FETÖ destekli SATÖ (Sabetaycı Atatürkçü Terör Örgütü) darbesine karşı her fırsatta uyarılarda bulunuyor. Tehlikenin ayak sesleri akşam saatlerinde bir kez daha duyuldu. Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım twitter hesabından paylaştığı görselle darbe tehdidinde bulundu. 

Anayasa Mahkemesi’nin CHP milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili verdiği hak mahkumiyeti kararı bugün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yok hükmünde sayması üzerine Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Engin Yıldırım’dan sosyal medyadan skandal bir paylaşımı geldi. Yıldırım, Anayasa Mahkemesi binasının gece vakti çekilmiş resmini paylaşarak “ışıklar yanıyor” ifadesini kullandı. Yıldırım’ın bu mesajı eski Türkiye döneminde vesayetçiler tarafından sık sık kullanılan “genelkurmayın ışıkları yanıyor” mesajını akıllara getirdi. AYM üyesi Yıldırım bu mesajla resmen cuntacılara selam yolladı “ordu göreve” dedi.

‘SKANDAL PAYLAŞIMI SİLDİ’

Yıldırım’ın paylaşımı üzerine İçişleri Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından “Işıklarımız hiç sönmüyor” mesajıyla bakanlığın fotoğrafını paylaşmasının ardından Yıldırım’a tepkiler çığ gibi büyüdü. Yıldırım darbe tehdidinde bulunduğu paylaşımını sildikten sonra hesabını kilitledi.

TEPKİLER GELİNCE KIVIRMAYA BAŞLADI

Gelen yoğun tepkiler üzerine yeniden bir tweet atan Yıldırım, “Işıklar yanıyor derken hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil” diyerek kendini kurtarmaya çalıştı.

ABDULLAH GÜL’ÜN ATADIĞI ÜYE

Engin Yıldırım AYM’ye eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kontejyanından girdiği ortaya çıktı. Gazeteci Cem Küçük ise Engin Yıldırım’ın kız kardeşi Deniz Yıldırım’ın FETÖ üyeliğinden yargılandığını ve Bank Asya’ya 41 bin lira gönderdiği için ceza aldığını açıkladı.

Tugam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL