Darbeler KİM KİMDİR

Ahmet Kâmil Erozan’ın Sabetaycı aile kökleri

TUGAM muhtıra gibi bildiriye adı karışan İyi Parti yöneticilerinden Ahmet Kâmil Erozan’ın Sabetayist aile bağlarının olduğunu deşifre ediyor.

Ahmet Kâmil Erozan’ın Sabetaycı aile kökleri

Amirallerin muhtıra gibi bildirisinde TUGAM’ın tespitlerine göre ikinci isim olan (Birinci ismin analizi için tıklayın) emekli amiral Ergun Mengi İyi Parti’de Bursa Milletvekili Ahmet Kâmil Erozan’ın ekibinde yer aldığı ortaya çıkmıştı. TUGAM’ın tespitlerine göre Erozan’ın Sabetaycı akrabalık bağları bulunuyor.  

Kâmil Erozan darbe yanlısı bir isim olduğunu bildiriden birkaç gün önce mecliste sarf ettiği “bütçeyi tasarruflu kullanın, çünkü bütçeyi yılın ikinci yarısında biz kullanacağız” sözünden anlamıştık. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da “ülkede seçim yok, yoksa darbe beklentiniz mi var” cevabını vermişti.

İYİ PARTİLİ EROZAN’IN SABETAYCI AKRABALIK ZİNCİRİ

ahmet-kamil-erozan
Ahmet Kamil Erozan

Ahmet Kâmil Erozan’ın hayatını ve akrabalık zincirini araştırdık. Türkiye’de beyaz Türklerin “başarısının” hiçbir zaman tesadüf olmadığını bir kez daha gördük. İlk defa TUGAM (Türkiye Ulusal Güvenlik Araştırmaları Merkezi) Ahmet Kâmil Erozan’ın Sabetayist akrabalık bağları olduğunu deşifre ediyor.

Başlayalım;

Ahmet Kâmil Erozan 1969 yılında Saint Joseph Lisesi’nden, 1973 yılında ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Okulunu bitirir bitirmez Dışişleri Bakanlığına girdi.

1986-1989 yıllarında NATO Genel Sekreterliği Siyasi İşler Bölümü’nde Siyasi Danışmanlık yaptı.

1998’de Bosna-Hersek Büyükelçiliği’ne atandı ve 4 yıl bu görevde bulunduktan sonra 2002-2004 yılları arasında AGİT Taşkent Ofisi Başkanı oldu.

Erozan şu anda İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi, Uluslararası İlişkiler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İyi Partili Erozan’ın babası Agâh Erozan 27 Mayıs Askeri Darbesi’nin yargılamalarında idam cezası verilen 15 kişiden biriydi. Cezası Milli Birlik Komitesi tarafından ömür boyu hapse çevrildi ve Erozan 1964 yılında Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel tarafından affedildi.

Bu bahsi 27 Mayıs darbesi Sabetaycıların iki kolu olan Kapani ve Karakaşlar arasındaki mücadeleden ibarettir notunu düşerek kapatalım.

FENERBAHÇE YÖNETİCİLİĞİ YAPTI

Agâh Erozan bir daha siyasete girmese de kariyerine devam etti. 1958 – 1960 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yöneticiliğini yaptı. Kadıköy Moda’ya taşınmış ve “gerçek bir Fenerli” olmuştu.

EROZAN SABETAYCI NADİR NADİ’NİN DE AKRABASI

Kadıköy Moda’da ikâmet eden başka “Erozanlar” da var. O da Cumhuriyet Gazetesi’nin kurucusu Sabetaycı Nadir Nadi’nin karısı, Mustafa Kemal’in arkadaşı şair Celal Sahir Erozan’ın kızı Berin Erozan Nadi…

 

 

 

berin-erozan-nadi
Berin Erozan Nadi

 

ahmet-kamil-erozan

Sabetaycılarla ilgili araştırmalar yapan Yalçın Küçük bir röportajında Berin Erozan ile Agâh Erozan’ın akraba olduğunu söylüyor;

“… Soyadı Erozan’dı, Berin Nadi’nin kızlık soyadıyla aynı. Zaten Fenerbahçe kulübünün eski başkanlarından Agâh Erozan da akrabasıydı.”

Erozanların Sabetaycı Nadi ailesinin yanı sıra meşhur dönme aile Uşaklıgillerle de akrabalık bağları bulunuyor.

İlk defa TUGAM (Türkiye Ulusal Güvenlik Araştırmaları Merkezi) İyi Partili Ahmet Kâmil Erozan’ın Sabetaycı aile köklerinin olduğunu kanıtlarıyla birlikte deşifre ediyor…

AİLENİN EN RENKLİSİ SAHİR EROZAN

Ailenin en renkli ismi dedesinin adını taşıyan ABD vatandaşı Sahir Erozan… Sahir Erozan 78 liraya lahmacun satmasıyla gündem olan Bodrum’daki “Maça Kızı”nın sahibi. 

sahir-erozan
Sahir Erozan

 

ABD’de ve Türkiye’de işletmecilik yapan Ahmet Kâmil Erozan’ın akrabası Sahir Erozan politikayla da ilgileniyor. 2006 yılında Hürriyet Kelebek’e verdiği röportajdan bir bölüm;

“Washington’da yaşıyorsanız politikaya kayıtsız kalmanıza imkan yoktur. Aynen Ankara gibidir. Ünlü politikacıların çoğu hem müşterim hem de arkadaşımdı. James Rubin (Beyaz Saray eski Sözcüsü) ve Christiane Amanpour (CNN’in ünlü muhabiri, Rubin’in karısı) çok eski arkadaşım. Cities genç politikacıların ve yuppie’lerin buluşma mekanıydı. Ben de doğal olarak politikanın içindeydim ve politikayı seviyordum. Biraz fazla konuşan bir yapım olduğu için sürekli politika konuşuyordum. Yine böyle fazla konuştuğum bir gün, lobi grubundan bir arkadaşım “Ben senden sıkıldım, seni biriyle tanıştıracağım. Bu düşündüklerini ona anlatırsın” dedi. Beni Bill Clinton’ın seçim kampanyasını yapanlardan biriyle tanıştırdı. Ben de kampanyada çalışmaya başladım. Kendi paramı koydum ve fontoplama zincirine katıldım. Şans tabii, ilk defa girdiğim kampanyadaki aday ABD Başkanı oldu.”

Darbe tehditleri, Sabetaycılar, garip akrabalık ve ilişki zincirleri, spor kulübü başkanlıkları, azgın muhalefet ve okyanus ötesi temaslar…

Girift ilişkiler ağını deşifre etmeye devam edeceğiz…

Kaynak: Tugam.org

 

YORUMLAR (1)

 1. volkan diyorki:

  CHP; ittihad ve Terakki Cemiyeti artigi bir partidir. Feto’yu kurup devlete yerlestiren ve devlet icinde koruyan; ittihad Terakki’nin Cukurova bolge sorumlusu M.Rifat efendinin oglu Kasim Gulek CHP gn sekreteridir. M.Kamal’in emriyle CHP’ye giren Kasim Gulek; ABD ve Avrupadaki baglantilari itibariyla 1940-1990 arasi hic tartismasiz Turkiyedeki en guclu kisidir. Kasim Gulek ismet inonu’ye ragmen Bulent Ecevit’i mv yapmistir ve ismet inonu’yu CHP’den indirip yerine Ecevit’i sectirmistir. Kasim Gulek Feto’yu kurup devlete yerlestirmesinin yaninda B.Ecevit’in piridir, yol gosterini, yol acani, hayat kilavuzudur. B.Ecevit 1999-2003 arasi tam 4 yil boyunca devletin butun kurumlarina feto’culeri tam kadro yerlestirmistir ve ayni donemde Feto aleyhine hic bir sorusturmaya kovusturmaya izin vermemistir. 1999’da; Hocam sagliginiz oneli gitseniz iyi olur” Diyerek F.Gulen’i ABD’ye gondermistir.
  1-CHP= ittihad ve terakki artigi bir parti
  2- Feto’yu kuran devlete yerlestiren CHP-Kasim Gulek
  3-Feto= 2’ci ittihad ve terakki olayi

  Soru 1: Bati NASIL oluyorda 90 sene gibi kisa bir surede Turk milletinin cocuklarini 2’nci kez zihni-igfal, kisiliklerini igdis edebiliyor elinden alabiliyor NASIL?

  Soru 2: 1402 yikilan Osmanli 50 yil sonra yeni bir cag acabilmisken bu ayni millet NASIL oluyorda 40 yildi bir Ermeni orgutu pkk ile basedemiyor?

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL