KİM KİMDİR

ABD’nin ödülünü alan Canan Güllü kimdir?

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından ödüle lâyık görülen Canan Güllü kimdir? Kadın hareketlerinin amacı nedir?

ABD’nin ödülünü alan Canan Güllü kimdir?

ABD Dışişleri Bakanlığı 2007’den beri her yıl “Dünya Kadınlar Günü”nde düzenlediği “Uluslararası Dünya Cesur Kadınlar Ödülü”nü bu yıl Türkiye’den Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’ye takdim etti.

Gazeteler, televizyonlar, internet siteleri Güllü’nün “büyük başarı”sından bahsediyor.

Peki ABD’den ödül almak gerçekten bir başarı mı? ABD “Türk kadınlarının iyiliğini” neden düşünsün?

canan-gullu

CONDOLEEZA RICE FAKTÖRÜ

Uluslararası Dünya Cesur Kadınlar Ödülü’nün verilmeye başlandığı yıla, 2007’ye gidelim… Dışişleri Bakanlığı koltuğunda Condoleezza Rice var. Organizasyonun yaratıcısı “Ortadoğu 22 devlete ayrılacak” diyen Rice’ın bizzat kendisi.

Rice; Irak ve Afganistan’da yüzbinlerce kadının ölümünden ve ABD askerleri tarafından tecavüze uğramasından sorumlu bir kadın… İddialara göre lezbiyen.

condoleezza-rice
George Bush – Condoleezza Rice

BU YIL ÖDÜL VERDİKLERİ ÜLKELER…

Organizasyon bu yıl Türkiye’nin de içinde bulunduğu 14 ülkeye ödül verdi. Ödül verdikleri ülkelere bakılarak bile ödül aldığına sevinmenin ne kadar aşağılık kompleksi getirdiğini söylemeye gerek yok. İşte o ülkeler; Belarus, Kamerun, Çin, Kolombiya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Guatemala, İran, Myanmar, Nepal, Somali, İspanya, Sri Lanka, Türkiye ve Venezuela.

KADIN HAREKETLERİNİN İÇ YÜZÜ

Küreselci hareketin ilk amacı aileyi yıkmak ve LGBT’yi meşrulaştırmak. Ardından da “cinsiyetsiz” bir toplum yaratmak. Çünkü bir insanın cinsiyetini elinden alırsan geri kalan bütün değerlerini alabilir, onu robotik bir varlık haline getirebilirsin.

Canan Güllü ve muhtelif feminist hareketlerin sözcülerine baktığımız zaman bu ilk amacı hayata geçirmek olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Şiddet yanlısı, sapık, işsiz, sorumsuz, beceriksiz erkek algısı yaratılarak kadını aileden koparmaya çalışıyorlar.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü “İstanbul sözleşmesi kaldırılsın diyen herkese dava açacağız” diyecek kadar ileri gidebilen birisi.

ERKEK GÜÇLÜYSE SESLERİNİ ÇIKARAMIYORLAR

eda-demirci-canan-gullu

Bu sözde kadın hareketlerinin ne kadar iki yüzlü olduğunu eski eşi gazeteci İsmail Küçükkaya’nın şiddetine uğrayan Eda Demirci’nin anlattıklarından da görebiliriz.

Şiddet mağduru Eda Demirci, destek görmek için Canan Güllü’den yardım istediğini, Güllü’nün kendisini oyaladığını ve mesajlarına karşılık vermediğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

“Dalga geçiyorlar resmen. Neyin cesaretiydi? Beni dinlememek bir cesaretti herhalde. Beni dinlememenin cesaretinin ödülünü aldı. Beni dinlemedi, çünkü ya ben doğru söylüyorsam o kanala artık çıkamayacaktı. Güçlünün yanında olmayı tercih etti”

Bir taraftan sözde kadın haklarını savunmak için dünyanın dört bir yanındaki seçilmiş kadınlara ödül dağıtacaksın, diğer yandan Iraklı ve Afganistanlı kadınların katledilip tecavüze uğramasının baş sorumlusu olacaksın… Condoleezza Rice’ın iki yüzlülüğü haleflerine de yansımış gibi…

Tugam.org

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL