Görüş Haberler

ABD Lübnan’daki sokak olaylarını destekliyor

ABD Lübnan’daki sokak hareketlerini tetikliyor… ABD’nin Beyrut Büyükelçiliği, Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, Lübnan halkının çok sıkıntı çektiği ve taleplerine kulak verecek liderlere sahip olmayı hak ettiği kaydedildi. TUGAM PATLAMADAN..

ABD Lübnan’daki sokak olaylarını destekliyor

ABD Lübnan’daki sokak hareketlerini tetikliyor…

ABD’nin Beyrut Büyükelçiliği, Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, Lübnan halkının çok sıkıntı çektiği ve taleplerine kulak verecek liderlere sahip olmayı hak ettiği kaydedildi.

TUGAM PATLAMADAN SAATLER SONRA YAZMIŞTI

Lübnan’daki feci patlamanın ardından TUGAM patlamadan hemen sonra Lübnan’ın son dönemdeki Çin’le olan ilişkilerine değinmiş ve “kaza”nın ardından ABD’nin parmağı olabileceğinin altını çizmişti. (İlgili Haberi Okumak İçin Tıklayın) Bölgeden TUGAM’ın analizini doğrulayan haberler gelmeye devam ediyor. ABD patlamadan sonra karışan Lübnan’daki sokak hareketlerini desteklediğini açıkladı. 

“GÖSTERİLER, ŞİDDETTEN UZAK OLMALI”

ABD’nin Beyrut Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada “Lübnan halkının barışçıl gösteri yapma hakkını destekliyor ve herkesi şiddetten uzak durmaya çağırıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

4 Ağustos’da Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 158’e yükseldi, yaralı sayısı ise 6 bini aştı.

tugam.org

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL