Haberler KİM KİMDİR

28 Şubatçı Servet Özgür halâ görevde

28 Şubat kararlarının yılmaz savunuculardan Prof. Dr. Servet Özgür’ün bugün halâ görev yaptığı ortaya çıktı.

28 Şubatçı Servet Özgür halâ görevde

28 Şubat kararlarının yılmaz savunuculardan Prof. Dr. Servet Özgür’ün Mersin Eğitim Vakfının kurduğu Toros Üniversitesi’nde bugün halâ görev yaptığı ortaya çıktı. Özgür; Serpil Çelik adlı başörtüsü düşmanının Behiye Karadeniz ve arkadaşlarına saldırdığı tören tansiyonu yükselten isim olarak hafızalara kazındı.

Tarih 16 Temmuz 1995…

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreninde yaşananlar aradan tam 24 yıl geçse de hafızalardan silinebilmiş değil..

Okul Müdür Servet Özgür bölüm birincisi öğrencilere plaket verdirmek istemiyor. Hatta okul birincisinin ağzını kapatarak konuşmasını engelliyor. 

O sırada Serpil Güneş adlı öğrenci, başörtülü öğrencilere saldırmıştı. Behiye Karadeniz ve arkadaşlarının başörtüsünü çekerek açmak isteyen Güneş bu cesareti tabii ki de müdür Servet Özgür’den bulmuştu.

Törene alınmayan öğrenciler müdür Servet Özgür’ün “Bu üçüne hiçbir zaman yemin ettirmeyeceksiniz” tehditlerine maruz kalmıştı. Ayrıca Özgür olaylardan Milli Gençlik Vakfı’nı sorumlu tutmuştu.

Yenişafak’tan Ersin Çelik başörtüsü düşmanı o müdürün halâ görevde olduğu gündeme getirdi. Özgür, Toros Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde Profesör olarak görev yapıyor.

servet
Başörtüsü düşmanı yasakçı profesör Servet Özgür (en sağda)

 

Toros Üniversitesi kurucu vakfı Mersin Eğitim Vakfı’dır.. Üniversite kendi internet sitesinde vakfı “bölgede İngilizce ile öğretim yapan ilk Türk okulunu” açmakla övmektedir.

Üniversite’nin rektörlüğünü ise Prof. Dr. Ömer Arıöz yapmaktadır.

TUGAM’IN BOĞAZİÇİ EYLEMLERİNE DESTEK VEREN AYNI ZAMANDA BAŞÖRTÜSÜ DÜŞMANI OLAN ESKİ REKTÖRLERİ DEŞİFRE ETTİĞİ O HABERİ

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL