Haberler SonDakika

15 Temmuz’un iki kritik ismi emekliye sevkedildi

17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay, general ve amiralliğe yükseltildi. 35 general ve amiralin görev süreleri bir yıl, 294 albayın görev süreleri ise iki yıl uzatıldı. 30..

15 Temmuz’un iki kritik ismi emekliye sevkedildi
17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay, general ve amiralliğe yükseltildi.35 general ve amiralin görev süreleri bir yıl, 294 albayın görev süreleri ise iki yıl uzatıldı.30 general/amiral kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi. 226 olan general/amiral sayısı 30 Ağustos itibarıyla 247 olacak.Genelkurmay 2. Başkanı Korgeneral Metin Gürak orgeneralliğe, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu oramiralliğe terfi etti.ZEKAİ AKSAKALLI VE METİN TEMEL EMEKLİ EDİLDİ
YAŞ kararları kapsamında, 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinde kritik rol oynayan Orgeneral Metin Temel ile 2. Kolordu Komutanı Zekai Aksakallı’nın “kadrosuzluk nedeniyle” emekliye sevk edildiği duyuruldu.Zekai Aksakallı 15 Temmuz gecesi Ömer Halisdemir’e darbeci Semih Terzi’yi öldürmesi talimatı veren isimdi..Metin Temel ise darbe girişimi sırasında vekaleten 2. Ordu Komutanı olarak atandı. Afrin’de gerçekleştirilen Zeytindalı operasyonunu yönetti.45 dakika süren toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı Yüksek Askeri Şura kararları şunlar;Orgeneral Metin Temel ile 2. Kolordu Komutanı Zekai Aksakallı’nın “kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildiği” açıklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL